Ziņas

Sabiedrība

Smiltenē atjauno gājēju ietves segumu Abulas ielā

Šonedēļ sākti gājēju ietves seguma atjaunošanas darbi Abulas ielā, Smiltenē, aģentūru LETA informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Mūze.

Gājēju ietves segums Abulas ielā vairākus gadus ir bijis viens no kritiskākajiem posmiem Smiltenē, ietves segums ir nolietojies, esošās betona plātnes sadrupušas, vietām to nav vispār, betona apmales laika gaitā ir sadrupušas un neatdala ietvi no braucamās daļas. Pēdējo gadu laikā pašvaldība vairākkārt saņēma iedzīvotāju jautājumus par to, kad tiks sakārtots Abulas ielas posms.

Būvniecības darbu mērķis ir pārbūvēt esošo ietves posmu, nodrošinot gājēju pārvietošanos no Daugavas ielas līdz Pils ielai, tādējādi uzlabojot gājēju un satiksmes drošību.

Būvniecības laikā paredzēts atjaunot ietvi tā, lai kopējais bruģa un apmaļu platums nebūtu mazāks par 1,5 metriem, kā arī paredzēts pārbūvēt ūdens atvades gūlijas. Būvniecības darbus atbilstoši iepirkuma konkursa rezultātiem veic SIA “Ceļinieks 2010”. Kopējās būvniecības izmaksas ir 57 994 eiro, to skaitā arī pievienotās vērtības nodoklis.