Ziņas

Sports

Smelties pieredzi Vācijā

Pēc pieredzes. Futbola kluba "Priekuļi/ CPSS" futbola nodaļas treneri Jānis Naglis (no kreisās), Māris Spalviņš un Aivars Krickis, viesojoties futbola akadēmijās Vācijā, ieguva nenovērtējamu pieredzi, ko gatavi nodot sava kluba jaunajiem spēlētājiem.Foto: No albuma

Novembra sākumā futbola kluba “Priekuļi/ CPSS” futbola nodaļas treneri Aivars Krickis, Jānis Naglis un Māris Spalviņš Vācijā piedalījās futbola treneru seminārā. Treneri apmeklēja divas Vācijas pazīstamākās futbola akadēmijas: Leverkūzenes “Bayer” un Menhengladbahas “Borussia”. Braucienu organizēja Vidzemes Futbola centrs sadarbībā ar Latvijas Futbola federāciju. Tajā piedalījās 12 treneri no Vidzemes, arī trīs Priekuļu kluba pārstāvji.

Abu minēto pilsētu futbola klubi ir starp labākajiem Eiropā, un treneriem bija lieliska iespēja novērot un salīdzināt, kā tiek veidots treniņu process un mācības jaunajiem futbolistiem. J. Naglis stāsta, ka abās futbola akadēmijās ir liela jauno spēlētāju atlase, gada laikā tiek pārbaudīts aptuveni tūkstotis jauno talantu, tikai 25 – 30 spēj iekļūt akadēmijā: “Futbola līmenis un popularitāte Vācijā ir nenovērtējama. Futbols ir populārākais sporta veids, un to varējām pilnībā izjust Vācijas augstākās – Bundeslīgas – spēlē, kurā tikās “Bayer 04” un “Darmštates” komandas. Tribīnēs bija 30 000 skatītāju, un atmosfēra – vārdos neizsakāma.”

Mazā Priekuļu kluba treneriem nonākšana plašajās sporta akadēmijās bija varens piedzīvojums. Kaut vai piemērs, ka “Borussia” akadēmijai ir desmit lielie futbola laukumi, kuros trenējas un spēlē jaunie futbolisti. Laukumi ir gan ar mākslīgo, gan dabīgo segumu.

“Vācijas futbola akadēmijās aktīvi tiek strādāts pie bērnu vispārējās fiziskās sagatavošanas un individuālās tehnikas. Ļoti liels uzsvars tiek likts uz intensitāti treniņos, lai jaunie futbolisti būtu gatavi adaptēties spēles apstākļiem. Abos klubos strādā ēdināšanas speciālists, kurš seko, lai bērni ēstu pareizi un veselīgi. Katram klubam ir sava futbola filozofija, un izaudzinātie spēlētāji tiek iesaistīti lielās komandas sastāvā un Vācijas futbola izlašu sastāvos,” stāsta J. Naglis.

Viņš arī uzsver, ka treniņu apmeklējumi un vizītes futbola akadēmijās devušas vērtīgu pieredzi ikvienam trenerim: “Mēs, maza kluba pārstāvji, varam ļoti daudz mācīties no lielajiem, jo viņiem ir vairāk nekā simts gadu pieredze. Brauciens bija ļoti vērtīgs, deva jaunus impulsus, redzētais liek pārskatīt savus treniņu plānus. Ir nianses, ko jau cenšamies ieviest treniņos, pielāgojot to mūsu apstākļiem un puišu spējām. Secinājumi pēc šīs vizītes vienkārši – ir iespējas daudz sasniegt, ja tiek ieguldīts pilnvērtīgs darbs un ir atbilstoši apstākļi, lai varētu mērķi piepildīt.”