Ziņas

Sabiedrība

Slimnīcām liels noslogojums

Ar “Covid-19” saslimušo skaits – 1004 cilvēki -, kas reģistrēts pēc pirmdien veiktajiem testiem, un diennaktī ar vīrusu inficēto stacionēto pacientu skaits – 153 – Latvijā ir jauns antirekords. Līdz ar to slimnīcās jau ārstējas 998 kovida slimnieki, iespējams, jau pirms Zie­massvētkiem slimnīcās būs vairāk nekā tūkstoš pacientu.

Lai arī turpmāk universitāšu un reģionālajām slimnīcām būtu iespējams strādāt, daļa citu slimību pacientus nosūta uz otrā un trešā līmeņa slimnīcām. Cēsu klīnikas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Valnere skaidro: “Pašlaik ar noslogojumu tiekam galā, bet apzināmies, ka pacientu skaits var palielināties. Pašlaik no katra cilvēka atbildības ir atkarīga epidemioloģiskās situācijas attīstība. Arī Cēsu klīnika aicina sabiedrību rūpēties par savu un līdzcilvēku veselību, Ziemassvētkus svinēt ģimenes, mājsaimniecības ietvaros.”

Vakar pēcpusdienā Ministru kabinets lēma, ka esošās situācijas dēļ no 23. decembra līdz 4. janvārim stacionāros tiks pārtraukta plānveida pakalpojumu sniegšana. Kā tas ietekmēs Cēsu klīnikas darbu, informēsim pēc Ziemassvētkiem.