Ziņas

Sabiedrība

Slimnīcā turpinās pārbūves darbi

Cēsu klīnikā uzsākti nākamie pārbūves darbi, pēc kuriem ārstniecības iestādē būs pabeigts ļoti būtisks attīstības un infrastruktūras uzlabošanas posms, klīnika būs modernizēta atbilstoši mūsdienu prasībām.

Ārstniecības korpusā 240 dienu laikā paredzēts pārbūvēt ambulatorās pediatrijas kabinetu pirmajā stāvā, ķirurģijas nodaļu otrajā stāva un trešajā stāvā ambulatoro nodaļu ar dienas stacionāru un rehabilitāciju nodaļas pārbūvi. Pašlaik notiek darbs pie tehniskās dokumentācijas saskaņošanas, bet celtnieki jau apsekojuši objektu un sāk demontāžas darbus, stāsta Cēsu klīnikas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Val­nere.

Kopējās investīcijas plānotas 1 412 901 eiro (bez PVN). Saņemot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas apstiprinājumu Cēsu novada pašvaldības sagatavotajam investīciju projektam, 7. jūlijā tika parakstīts trīspusējs līgums par klīnikas ārst­niecības korpusa pārbūves darbu turpināšanu un pārbūves otrās projektēšanas kārtas realizēšanu. Līgumu parakstīja Cēsu novada pašvaldība kā finansējuma saņēmējs, projekta īstenotājs pašvaldības SIA “Cēsu klīnika” un būvdarbu veicējs SIA “Woltec”, uzņēmums, kas klīnikā jau veicis līdzšinējos būvdarbus. Projekta būvuzraudzību veic SIA “CMB”.

Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa uzsver: “Uz šīm pārmaiņām mērķtiecīgi esam gājuši gadiem, lai modernizētu klīniku atbilstoši mūsdienu prasībām infrastruktūras, tehnoloģiju ziņā, ņemot vērā 21. gadsimtam atbilstošas pacientu ārstniecības un aprūpes iespējas. Klīnikai ir radīts jauns vizuālais tēls un vide, kas ir ērta un droša kā pacientiem, tā darbiniekiem. Esam gandarīti par pašvaldības iesaisti un atbalstu šī Cēsu novada iedzīvotājiem būtiskā projekta realizēšanā.”

Ieskatoties skicēs, kā izskatīsies nodaļas pēc pārbūves, redzams, ka tās būs tikpat mūsdienīgas un estētiskas kā jau pārbūvētajās ēkas ceturtajā un piektajā stāvā. Pirmajā stāvā tiks uzlabota vide Bērnu veselības centrā. Otrajā stāvā ķirurģiskajā nodaļā pacientiem katrā palātā būs sanitārais mezgls, pieejama māsu/ārstu izsaukuma sistēma, darbosies pneimopasts ātrākai dokumentu, analīžu nosūtīšanai. 3. stāvā esošajā rehabilitācijas un ambulatorajā nodaļā būs iespējams piedāvāt plašāku rehabilitācijas pakalpojumu klāstu, tai skaitā ūdens procedūras, bet ambulatoriem pacientiem būs atsevišķa uzgaidāmā telpa.