Ziņas

Redzeslokā

Slido veci, slido jauni

Helovīna noskaņās. Iedzīvotāji atklāj slidošanas sezonu Valmieras Olimpiskajā centrā.

Ar īpašu slidojumu Helovīna noskaņās aizsākta jaunā publiskās slidošanas sezona Vidzemes Olimpiskā centra (VOC) “Elektrum” ledus hallē.

“Pasākums bija labāk apmeklēts, nekā bijām gaidījuši,” vēsta Anita Upeniece, vecākā mārketinga speciāliste un sporta pasākumu organizatore. Spriežot pēc izpirktajām biļetēm, bija sanākuši 117 cilvēki. Anita Upe­niece atzīst, ka tas ir labs skaits, lai slidojumu uz ledus varētu izbaudīt. Kad sanāk līdz 170, paliek grūti apgriezties un ļoti jāuzmanās, lai negūtu traumas.”

Sezonas piecos aktīvākajos mēnešos, no oktobra līdz februārim, publisko slidošanu apmeklē apmēram 10 000 slidot gribētāju. Brīvlaikos, ieskaitot aizvadītās skolēnu brīvdienas, nāk visu vecuma grupu cilvēki. Aktīvi ir kā studenti, tā bērni un tīņi, bet sestdienās, kad notiek ģimeņu rītu pasākumi, kopā ar vecākiem ierodas paši mazākie slidotāji. Lai arī mazie nemāk vēl slidot, viņi var piedalīties uz ledus notiekošajās aktivitātēs, tam nodrošināts speciāls aprīkojums.

“Šogad esam iegādājušies papildu aprīkojumu pieaugušajiem, jo redzam, ka mazbērni atved līdzi vecvecākus. Aprunājos ar vienu vectētiņu, kurš atzina, ka esot sabijies, kā nu būs, jo kas vairs atceras, kad pēdējo reizi slidots, bet, izmantojot papildu aprīkojumu, izslidojies tā, ka prieks,” saka A. Upeniece, piebilstot, ka pieaugušajiem atbalsta aprīkojums atšķiras ar regulējamu augstumu.

Pēdējos gados laiks ziemā bijis ļoti svārstīgs, bez sniega, tāpēc cilvēki ierodas Valmieras Olim­piskajā centrā pēc ziemas sajūtām. “Visi grib, lai aukstumiņš iekož deguna galā. Konkurenci vismaz pēdējos četrus gadus nejūtam, jo brīvdabas slidotavas pilsētā nevar nodrošināt labu ledus kvalitāti. Divus vakarus aukstums pieturas, trešajā jau izveidojas liela peļķe. Turpretī hallē pirms katras publiskās slidošanas ledus mašīnas izbrauc arēnā un ledus atkal kļūst gluds kā spogulis, bet temperatūra patīkama un vienmērīga,” saka sporta pasākumu organizatore.

Taču uz vecajiem lauriem gulēt nedrīkst, jo publika mūsdienās ir prasīga un gaida pārsteigumus, tālab izklaides pasākumu organizēšanā jāplāno jaunas dekorācijas un dažādas ēverģēlības: “Šogad He­lovīna pasākumā bijām piedomājuši pie attiecīgām krāsām, mūzikas un dekorācijām, dodoties prom, bērniem izdalījām balonus. Apmeklētājiem ir lieliska atmiņa, tālab ar pērnā gada dekorācijām nepiemānīsi. Kuru katru dienu pie mums VOC notiks projekta “Sporto visa klase” atklāšanas pasākums. Lēšam, ka ieradīsies aptuveni 2000 skolēnu no visas Latvijas. Esam novērojuši, ka, tikko publiskai slidošanai ir pievienotā vērtība – vai tas būtu He­lo­vīns, “Slidojums ar Ziemas­svēt­­ku vecīti”, “Baltās ledus svinības”, vai ģimeņu rītos slidošana maskās, kur piedalās arī vietējie uzņēmumi, kas iepriecina bērnus ar dāvanām, iedzīvotāji un sevišķi ģimenes ar bērniem ļoti labprāt dodas slidot,” tā VOC pārstāve.

Sporta dzīves plānotāji uzskata, ka tieši bērnu, jauniešu, pat ģimeņu uzņēmība doties uz Valmieru, lai slidotu, spēlētu hokeju, pauž sabiedrības attieksmi – aktīvā atpūta ir daudzu dzīvesveids.
Vidzemes Olimpiskā centra “Elektrum” ledus halle ir vienīgā slēgta tipa slidotava Ziemeļ­vi­d­zemē. Hallē norisinās Valmieras Sporta skolas hokeja un daiļslidošanas grupu treniņi un sacensības, bet Rīgas “Dinamo” šeit aizvada savu treniņnometni, tādēļ, pirms doties ceļā, lai paslidotu, der pārliecināties par publiskās slidošanas iespējām konkrētajā dienā.