Ziņas

Sabiedrība

Slideno ietvju upuris

Cietušajam palīdzēja cēsniece Inga Meitsare, kura garāmbraucot tūlīt reaģēja uz notikušo. Viņa vecajam vīram palīdzēja piecelties un izsauca ātro palīdzību. “Neciešu vienaldzību, nekad nevaru paiet garām cilvēkam, kurš nokļuvis nelaimē. Kādam no simts pa Gaujas ielu braucošajiem taču vajadzēja viņam palīdzēt,” teica Inga.

Cietušais J. Bergs ievietots Cēsu rajona slimnīcas traumatoloģiskajā nodaļā. Tās vadītāja ārste Anda Skrastiņa secināja, ka cietušajam konstatēts smadzeņu satricinājums un sejas ādas nobrāzumi.

Kas tad atbild par šo ietvi? SIA Apse strādnieki, kuri pašlaik nojauc galdniecības ēku, stāstīja, ka ir apakšuzņēmējas firmas pārstāvji un veic tikai nojaukšanas darbus, ieteicot interesēties SIA Namturis 38, kas uzņēmusies atbildību par šajā teritorijā notiekošo. Kaut gan SIA Apse strādniekiem par ietves uzturēšanu kārtībā nav jāatbild, viņi slideno vietu nobēra ar smiltīm. SIA Namturis 38 vadītājs Valters Svetoks atzina, ka darba līgumā ar

teritorijas īpašniekiem Livonijas īpašumi, kas te gatavojas būvēt tirdzniecības centru “Saulīte”, ietvju apkopšana nav paredzēta. “Mēs stingri atbildam par to, lai būvlaukumā nevienam nekas neuzkristu uz galvas,” teica V. Svetoks. Cēsu domes dzīvokļu un komunālās nodaļas komunālinženiere Anita Bukeja informēja, ka par ietvi gar Gaujas ielas būvlaukumu jāatbild Livonijas īpašumiem , kas šo vietu nopirkuši. VP Markets atbild par SIA Livonijas īpašumi nekustamajiem īpašumiem. Firmas preses sekretārs Ivars Andiņš atbildēja, ka atbildība par izbūvētā ietves norobežojuma koka konstrukciju apkopi ir firmai, kas to uzbūvējusi un atbild arī par vecās ēkas nojaukšanas darbiem. To pieprasa būves nojaukšanas projekts. Tātad atbildīgs ir SIA Namturis 38. I. Andiņš informēja, ka negadījums, kurā nekoptās ietves dēļ, kas atrodas firmas būvlaukuma tuvumā, cietis cilvēks, tiks izskatīts un tehniskais departaments sazināsies ar SIA Namturis 38, lai situāciju noskaidrotu un atgādinātu tās pienākumus. I. Andiņš atgādināja, ka ir ziema un arī cilvēkiem pašiem uz ietvēm jābūt uzmanīgiem.