Ziņas

Sports

Slēpotāju un biatlonistu sezona sākusies

Izlasē. Cēsu Sporta skolas audzēkņi Annija Sabule (no kreisās)Foto: no albuma

Lai arī sniegs Latviju pārāk nelutina, slēpošanas un biatlona sacensību karuselis ir sācies. Tajās aktīvi iesaistās arī Cēsu Sporta skolas (CPSS) jaunie sportisti. Var atgādināt, ka Cēsu Sporta skola pagājušajā sezonā ieņēma pirmo vietu klubu rangā gan slēpošanā, gan biatlonā.

Ziemassvētku balva

Latvijas biatlona ziemas sezona iesākas ar tradicionālo Ziemassvētku balvas izcīņu. Ierasti tā notiek Priekuļos, bet šoreiz laika apstākļi lika sacensības pārcelt uz Madonas Smeceres sila kompleksu. Jāpiebilst, ka šīs sacensības 1997.- 1998.gadā dzimušajiem jauniešiem bija kā pirmās atlases sacensības startam Eiropas Jauniešu ziemas olimpiādē (EJOF).

Līdz ar Latvijas biatlonistiem uz starta stājās arī Lietuvas sportisti. Pirmajā dienā sportisti sacentās sprintā. Jaunietēm apvienotajā A un B grupā uzvarēja Krista Razgale, par 16 sekundēm apsteidzot Lietuvas biatlonisti. Trešajā vietā Nora Osīte, 5. – Annija Sabule. Jauniešiem šajā apvienotajā grupā labākais no CPSS bija Kristers Slavēns, ieņemot 7.vietu. Sieviešu konkurencē startēja tikai I.Paškovska.

Otrajā dienā biatlonisti sacentās individuālajā distancē. Jaunietēm B grupā pie uzvaras tika K. Razgale, pieļaujot piecas kļūdas šautuvēs, bet tuvāko sekotāju apsteidzot par vairāk kā piecām minūtēm.

Jauniešiem B grupā izteikts Cēsu Sporta skolas audzēkņu pārākums, labāko sešniekā pieci no viņiem. Uzvarēja K. Slavēns, otrais Rūdis Balodis, 4. – Alvis Šķēps, 5. – Dzintars Daļeckis, 6. – Niklāvs Eglītis.

Jaunietēm A grupā 3.vietā A. Sabule, bet jauniešiem šajā grupā labākais no CPSS Egons Briedītis, kuram 12.vieta.

Sievietēm I. Paškovska joprojām cīnījās pati ar sevi, sekundēm un mērķiem šautuvē. Četrās šautuvēs četri nesašauti mērķi, kas, salīdzinot ar citiem dalībniekiem, bija viens no labākajiem rādītājiem.

Latvijas kauss biatlonā

Jaunā gada pirmajās dienās Smeceres sila slēpošanas kompleksā biatlonisti aizvadīja Latvijas kausa izcīņas 1.posma divu dienu sacensības. Tās vienlaikus bija arī Lietuvas čempionāts biatlonā, tāpēc konkurence distancēs liela, jo startēja daudzi kaimiņvalsts biatlonisti. Jāpiebilst, ka Latvijas sportisti saņēma arī Lietuvas čempionāta medaļas un diplomus.

Sacensībās arī noteica Latvijas izlases sastāvu Eiropas Jauniešu ziemas olimpiādei, jo tika vērtēti trīs labākie starti no četriem. Uz vietu izlasē pretendēja vairāki Cēsu Sporta skolas audzēkņi, un trīs no viņiem pierādīja, ka ir tiesīgi pārstāvēt mūsu valsti. Jau pēc pirmajiem trīs startiem bija skaidrs, ka treneres Ilzes Cekules audzēkņi K. Razgale un A. Šķēps, kā arī treneres Anželas Brices audzēkne A. Sabule būs izlases dalībnieku sastāvā. Patīkami, ka no sešiem izlases dalībniekiem trīs ir no Cēsu Sporta skolas.

Pirmajā dienā biatlonisti sacentās sprintā, otrajā – distancē ar kopēju startu. Jāatzīmē, ka sprintā savus spēkus biatlonā izmēģināja Latvijas labākais distanču slēpotājs Arvis Liepiņš, debijas reizē izcīnot uzvaru vīriešu konkurencē. Šajā grupā 6.vietā Roberts Slotiņš, 7. – Toms Praulītis, 8. – Daumants Lūsa.

Jauniešiem B grupā labākais no Latvijas biatlonistiem bija A. Šķēps, zaudējot tikai Lietuvas pārstāvim. 4.vietā Kristers Slavēns, 5. – Rūdis Balodis.

Jaunietēm B grupā uzvarēja K. Razgale, otrajā vietā Nora Osīte. Jaunietēm A grupā 4.vietā A. Sabule.

Jauniešiem C grupā 6.vietā Reinis Upens, bet jaunietēm šajā grupā sestā – Rebeka Raiska.

Distancē ar kopējo startu jauniešiem B grupā 2.vietā K. Slavēns, zaudējot tikai Lietuvas biatlonistam, 4. – A. Šķēps, 5. – R. Balodis, 8. – U. Sļadzevskis. Jaunietēm šajā grupā atkal uzvarēja K. Razgale, otrajā vietā N. Osīte.

Jaunietēm A grupā 3. – A. Sabule. Jauniešiem C grupā 2.vietā R. Upens.

Atlase slēpotājiem

Smeceres silā janvāra pirmajās dienās tika noskaidrots, kuri jaunieši Eiropas Jauniešu ziemas olimpiādē Latviju pārstāvēs distanču slēpošanā. Par vietu komandā cīnījās arī trīs Cēsu Sporta skolas audzēkņi – Madara Zaķe, Niklāvs Eglītis un Dzintars Daļeckis. Atlases sacensībās bija jāveic klasiskā un brīvā soļa distances, kuru rezultāti tika summēti. Sporta skolas trenere Ilze Cekule stāsta, ka laika apstākļi jaunos sportistus nelutināja: “Pirmajā sacensību dienā, 2.janvārī, lietus lija kā Jāņos, tomēr mums izdevās atrast labu slēpju smēru klasiskajam solim, ar veikumu bijām apmierināti! Dzintaram un Madarai šajā distancē 3.vieta, Niklāvam – 5.”

Jāatzīmē, ka otro vietu izcīnīja A. Šķēps, taču viņš olimpiādei kvalificējās biatlonā, tāpēc otrajā dienā slēpošanā nestartēja.

Otrajā dienā distance bija vēl smagāka un Niklāvam un Madarai pietrūka spēka, lai iekļūtu starp labākajiem. Abiem sestā vieta un ceļš uz izlasi šoreiz slēgts. Taču treneres Aijas Praulītes audzēknis Dzintars Daļeckis uzrādīja trešo rezultātu, kas kopvērtējuma rangā deva 2.vietu un ceļazīmi uz EJOF sacensībām, kas janvāra beigās

norisināsies Austrijā un Lihtenšteinā. Šī būs jau 12. jauniešu ziemas olimpiāde, desmit no tām startējuši Cēsu Sporta skolas slēpotāji un biatlonisti.

I. Cekule atzinīgi vērtē mūsējo startus: “Gadu mija bija saspringta gan sportistiem, gan treneriem, un svētkus īpaši neizjutām. Pāri visam bija šī atlase biatlonā un slēpošanā, jo audzēkņi jau daudzus gadus trenējas sporta skolā un nokļūt Latvijas komandas sastāvā ir viens no galvenajiem sportiskajiem mērķiem. Šoreiz bija cīņa ne tikai ar konkurentiem, bet arī ar ļoti nelabvēlīgiem, varētu pat teikt, – ekstremāliem

laika apstākļiem, tāpēc īpašs prieks, ka četriem izdevās iekļūt izlasē.”

Kopā ar Latvijas biatlona izlasi EJOF sacensībās būs arī I. Cekule, un viņi ceļā dosies jau nākamnedēļ. Pa ceļam Polijā viņi piedalīsies Baltijas kausa izcīņas sacensībās jauniešiem, tad Austrijā būs treniņnometne, lai sagatavotos startiem olimpiādē. Arī slēpotāji uz treniņnometni izbrauks nākamnedēļ, iespējams, kopā ar izlasi brauks arī A. Praulīte.

I. Cekule stāsta, ka Latvijas kausa sacensības biatlonā bija arī atlases mači jauniešu un junioru pasaules čempionātam, kas februārī notiks Minskā. Vietu Latvijas jauniešu izlasē izcīnīja K. Slavēns, K. Rezgale, N. Osīte un A. Sabule.

Jānis Gabrāns