Ziņas

Sports

Slēpotāji noslēdz sezonu

Medaļnieki. Latvijas čempionāta trešajā, noslēdzošajā, posmā distanču slēpošanā Cēsu Sporta skolas audzēkņi izcīnīja daudzas dažāda kaluma godalgas, par ko prieks pašiem un treneriem. Foto: No albuma

Madonas sporta kompleksā “Smeceres sils” aizvadīts Latvijas čempionāta trešais, noslēdzošais, posms distanču slēpošanā.

Divās dienās notika sacensības dažādās vecuma grupās. Kuplā pulkā startēja arī Cēsu pilsētas Sporta skolas (CPSS) audzēkņi, kā allaž atvedot mājās arī godalgas, tostarp augstākā kaluma. Par divkārtējo čempioni kļuva Estere Volfa.

Pirmajā dienā FIS grupas V, V20, S un S20 sacentās komandu sprintā brīvajā stilā. Komandā divi dalībnieki, katrs pārmaiņus veic trīs etapus. FIS ieskaitē sieviešu konkurencē trešo vietu izcīnīja Krista Razgale un Annija Sabule, bet piektajā – Rebeka Raiska un Ilona Upena.
Latvijas čempionāta ieskaitē V20 grupā otrajā vietā Dzintars Daļeckis, Rūdis Balodis, uzvarētājiem no Talsu NSS zaudējot nedaudz vairāk kā minūti. S grupā otrajā vietā K. Razgale, A. Sabule, bet S20 grupā otrās – R. Raiska, I. Upena.

Pārējās jauniešu grupas sacentās stafešu slēpojumā, katrā komandā trīs dalībnieki. V18 grupā 2.vietā CPSS komanda, kurā startēja Artis Zvaigznītis, Mikus Cimdiņš, Reinis Upens. V16 grupā 5.vietā – Roberts Rutkovskis, Artūrs Tinuss, Arvis Jekimovs. S18 grupā divu komandu duelī pārākas bija Madonas BJSS slēpotājas, bet otrās – CPSS audzēknes Kristiāna Riekstiņa, Alīda Šmite, Evelīna Rama. S16 grupā sīva spēkošanās par uzvaru starp Cēsu un Madonas sporta skolu komandām, bet finišā par 5,3 sekundēm ātrākas tomēr bija CPSS slēpotājas. Komandā startēja: Matilde Sproģe, Ieva Vaļska, Signe Miķelsone. Otrai CPSS komandai – Marta Priede, Sanija Gobiņa, Gunta Krastiņa – nācās samierināties ar piekto vietu. V14 grupā tūlīt aiz goda pjedestāla CPSS1 komanda: Ričards Lošins, Patriks Monahans, Emīls Zaķis. S14 grupā čempionu titulu izcīnīja Marta Upmale, Estere Volfa, Elza Bleidele. V12 grupā labāko sešnieku noslēdza CPSS pirmā komanda – Emīls Freivalds, Ernests Jekimovs, Pēteris Šmits. S12 grupā ceturtās palika Patrīcija Ozoliņa, Amēlija Zaķe, Stella Bleidele.

V10 un S10 grupu dalībnieki sacentās masu startā brīvajā solī. V10 grupā čempiona tituls Henrikam Šķēlem, kurš tuvāko sekotāju finišā apsteidza par 4,5 sekundēm. S10 grupā bronzas medaļa Amēlijai Zaķei, kurai tikai 0,4 sekundes pietrūka līdz sudraba godalgai.
Otrajā dienā V18, S18 un pieaugušo grupas sacentās intervāla startā garajā distancē klasiskajā solī. V18 grupā 3.vietā Reinis Upens.
Savukārt jaunākās grupas startēja distancē ar kopīgo startu klasiskajā solī. S16 grupā 5. – M. Priede, 6. – I. Vaļska. S14 grupā dubultuzvara, pirmā – E. Volfa, otrā – E. Bleidele, savai komandas biedrei zaudējot vien 1,8 sekundes. 6.vietā M. Upmale. S12 grupā 6. – E. Bleidele.
Cēsu Sporta skolas trenere Ilze Cekule saka paldies audzēkņiem un viņu vecākiem, kuri izturēja šo nebūt ne vieglo sezonu, ko iespaidoja gan laika apstākļi, gan visas kolīzijas, kas saistītas ar Cēsu Olimpiskā centra slēpošanas – biatlona trasi.

“Latvijas čempionāta pēdējā posmā viss negāja, kā plānots, jo daudzus skāra vīruss, tādēļ izjuka vairākas stafešu komandas. Turklāt sacensību datums tika pārcelts, tas tagad iekrita tieši skolu brīvlaika nedēļā, kad dažam ar ģimeni jau iepriekš bija ieplānoti kādi ceļojumi.
Kopumā čempionāts sanāca nedaudz saraustīts, diemžēl pirmo reizi mums nācās iztikt bez sacensībām savā trasē. Startēt savā trasē vienmēr ir īpašs notikums, bet šoreiz bija tikai sacensības citās trasēs.

Var teikt, ka kopumā kaut kas izdevās, kaut kas varēja būt labāk, bet, ņemot vērā visus blakus apstākļus, ir labi, kā ir. Ir viela pārdomām, bet visiem ir vēlme darīt.

Paldies audzēkņiem, kuri turpināja trenēties, neskatoties uz sarežģītajiem apstākļiem un problēmām. Priecē, ka audzēkņu skaits nav sarucis, aug jaunā maiņa, un mēs ticam, ka izturēsim arī turpmāk,” saka I. Cekule.
Latvijas čempionāts noslēdzies, bet slēpotāji slēpes vēl vasaras guļā neliek, jo vēl jau daži mači ieplānoti, tai skaitā Latvijas čempionāts biatlonā, kas marta pēdējā nedēļā notiks Madonā.