Ziņas

Sports

Slēpotāji izcīna pirmās medaļas

Dubultuzvara. V10 grupā dalībnieki sacentās distancē ar kopējo startu, un te divi ātrākie bija Cēsu Sporta skolas audzēkņi, uzvarēja Rūdolfs Raudziņš, bet otrais finišēja Henriks Šķēle.Foto: no albuma

Beidzot aizvadīts Latvijas čempionāta slēpošanā pirmais posms, kas notika Madonā, Smeceres sila bāzē. Šīs bija arī FIS ranga sacensības, un pē­dējā iespēja vēl cīnīties par olimpiskajām ceļazīmēm, tāpēc piedalījās dalībnieki no sešām valstīm, kopskaitā vairāk nekā 300 slēpotāji. Dalībnieku vidū vairāki Ķīnas sportisti, kuri rādīja atzīstamu sniegumu gan sieviešu, gan vīriešu kon­kurencē.

Uz starta stājās arī Cēsu Sporta skolas audzēkņi, un arī šoreiz nepalika bešā. Trenere Ilze Cekule norāda uz pozitīvi iezīmi, ka dalībnieku skaits no Sporta skolas nav sarucis: “Priecē, ka bērni grib slēpot, tiesa, šogad sagatavoties pilnvērtīgi nebija iespējams, jo mākslīgais sniegs Priekuļu trasē tika saražots vien dažas dienas pirms sacensībām. Vēl pāris reizes aizbraucām uz Igaunijas mākslīgā sniega trasēm, un viss. Latvijas čempionātā slidsolī veicās itin labi, bet klasikā šogad vien retajam izdevās pabraukt, tāpēc uz lieliem rezultātiem nevarēja cerēt.

Čempionātā varēja just, kuru klubu audzēkņiem bijusi iespēja trenēties uz sniega, tie bija pārāki, taču kopumā nostartējām savu spēju robežās.”

Pirmajā dienā slēpotāji sacentās sprintā. Latvijas čempionāta ieskaitē S grupā trešajā vietā ierindojās bijusī CPSS audzēkne Inga Paškovska, kura pārstāv komandu “IB SKI TEAM”.
Pie čempiones titula S14 grupā tika Marta Upmale, šajā grupā 5.vietā ierindojās Estere Volfa, 6. – Elza Bleidele.

Sprintā arī trīs sudraba godalgas, V20 grupā to izcīnīja Kārlis Liepiņš, S20 grupā Ilona Upena, S18 grupā – Rebeka Raiska. Pie bronzas medaļām tika Evelīna Rama S18 grupā un Signe Mi­ķelsone S16 grupā. Tūlīt aiz goda pjedestāla palika Reinis Upens V18 grupā un Stella Bleidele S12 grupā. Patriks Monahans V14 grupā ieņēma sesto vietu.

Visjaunāko grupu slēpotāji sacentās distancē ar kopējo startu. V10 grupa masu startā uzvarēja Rūdolfs Raudziņš, bet otrais finišēja Henriks Šķēle, S10 grupā 3.vietā Amēlija Zaķe.

Otrajā dienā sacensības ar intervāla startu klasiskajā stilā. Pie zelta medaļas un čempiones nosaukuma tika E. Volfa S14 grupā, bronzas godalgas saņēma I. Paškovska S grupā un R. Upens V18 grupā. Ceturto rezultātu S14 grupā uzrādīja M. Upmale, bet S16 grupā 6.vietā S. Miķelsone.

Tagad jaunajiem slēpotājiem turpināsies treniņi, lai labāk sagatavotos nākamajām sacensī­bām.