Ziņas

Kriminālziņas

Skujenes pagastā kāds jaunietis, vadot motociklu, krita un guva miesas bojājumus

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no 01.maija līdz 05.maijam, policija Vidzemē veica 1218 pārbaudes un uzsāka 14 administratīvās lietvedības par ārkārtējās situācijas noteikumu neievērošanu.

1.maijā Amatas novadā, Skujenes pagastā jaunietis, vadot motociklu, krita un guva miesas bojājumus. Cietušais nogādāts medicīnas iestādē. Policija skaidro negadījuma apstākļus.

3.maijā Amatas novadā, Drabešu pagastā uz autoceļa Rīga – Sigulda – Igaunijas robeža (Veclaicene) 76. kilometrā vīrietis, vadot automašīnu “Hyndai”, izraisīja sadursmi ar kāda vīrieša vadīto automašīnu “Ford”. Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā cieta “Ford” pasažieris.

4.maijā pulksten 14:22 Līgatnes novadā, Līgatnes pagastā uz autoceļa Augšlīgatne – Skrīveri 8.kilometrā notika automašīnas “Opel” sadursme ar velosipēdisti. Sākotnējā informācija liecina, ka velosipēdiste, izbraucot uz galvenā ceļa, nepārliecinājās par ceļu satiksmes drošību, kā rezultātā tai uzbrauca Opel vadītājs. Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā bojā gāja velosipēdiste. Uzsākts kriminālprocess, policija skaidro negadījuma apstākļus.

Aizvadītajās svētku brīvdienās, laika posmā no 1.maija līdz 5.maijam policija Vidzemē aizturēja 15 dzērājšoferus un noformēja 183 administratīvā pārkāpuma protokolus par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu un vienu par agresīvu braukšanu.

Nedēļas nogalē Valsts policija Vidzemes reģiona pārvaldes Patruļpolicijas nodaļas un Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas par braukšanu reibumā aizturēja 15 automašīnu vadītājus. Valmieras policijas iecirkņa (PI) apkalpojamā teritorijā tika apturēti pieci autovadītāji alkohola reibumā, Gulbenes un Cēsu PI – trīs šoferi, Madonas un Alūksnes PI – viens autovadītājs reibumā, bet Limbažu PI divi, savukārt Valkas PI apkalpojamā teritorijā nav konstatēts neviens autovadītājs reibumā.

Astoņiem automašīnu vadītājiem alkohola reibums konstatēts vairāk nekā 1,5 promiles, savukārt vienā gadījumā Ērgļu  novadā, kāds automašīnas vadītājs pie stūres sēdies 3,17 promiļu reibumā, kā arī bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Kopumā seši automašīnu vadītāji pie stūres sēdušies bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

3.maijā tika saņemta informācija no iedzīvotāja, kurš ziņoja par kādu autovadītāju Gulbenē. Vadītājs, iespējams, ceļu satiksmē piedalās alkohola reibumā. Pēc laika policija apturēja minēto transportlīdzekli un konstatēja, ka vīrietis vadīja automašīnu “Škoda” bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kā arī būdams alkoholisko dzērienu ietekmē. Vīrieša izelpā tika konstatēts 1,8 promiļu reibums, bet Alūksnes novadā kāds vīrietis pa vietējās nozīmes ceļu vadīja automašīnu “VW Golf”, būdams 2,03 promiļu reibumā. Šoferītis pie stūres sēdies bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Tāpat Alojas novadā, kāds “Mitshubisi” vadītājs ceļu satiksmē piedalījies, būdams 1,96 promiļu reibumā, kā arī bez tiesībām.

Valsts policija atgādina, ka braukšana dzērumā ir smags Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums, jo ar šādu rīcību Jūs pakļaujat riskam ne tikai savu, bet arī citu cilvēku dzīvību un veselību. Fakts, ka braucāt dzērumā un bez tiesībām, padara pārkāpumu vēl smagāku.

Krimināllikuma 262. pants par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.