Ziņas

Sabiedrība

Skolēnu autobusā ietriecas vieglais auto (ziņa papildināta)

Ceļā uz skolu. Piektdienas rītā ierastais ceļš uz skolu Jaunpiebalgā sagādāja nepatīkamus brīžus - pēc aculiecinieku stāstītā, apledojuša ceļa dēļ vieglā automašīna uzslīdēja skolēnu autobusam.Foto: Aculiecinieka foto

 

   (Labota un pievienota pirmspēdējā rindkopa.)

Piektdienas rītā, pirms pl.8.30 Jaunpiebalgā avārijā iekļuva skolēnu autobuss. Tas devies atceļā no Jaunpiebalgas sākumskolas, kur bija izlaidis skolēnus, un pirms grasījies izbraukt no mazākas nozīmes ceļa uz centrālās ielas, spēkratā, veicot nogriešanos no galvenās ielas, ietriekusies vieglā automašīna. Autobusa vadītājs portālam eDruva nevilcinoties atklāja: “Vainīgs bija slidenais ceļš”.

Vietējie iedzīvotāji portālam eDruva zināja teikt, ka vieglo auto vadījusi jauna māmiņa, kura uz bērnudārzu vedusi bērnu.

“Viņa bremzēja, bet nevarēja nobremzēt. Redzēju, kā mašīna šļūca un tieši autobusam stūrī,” pastāstīja skolēnu autobusa vadītājs.

Par laimi, negadījumā nav cietušo, skāde nodarīta tikai transportlīdzekļiem. Skolēnu autobuss ticis cauri ar sadauzītu bufera kreiso stūri un izsistu miglas lukturi, savukārt vieglā automašīna cietusi krietni smagāk, no negadījuma vietas to nācies aizvilkt.

Autobusa šoferis atviegloti nosaka, ka skolēni, kuri atradās autobusā, pat neesot īsti jutuši sadursmi. Savukārt vieglajā automašīnā bērns atradies bērnu sēdeklītī, kas pasargājis no traumām. Garām braukusi cita sieviete, kura mazo pasažieri nogādājusi bērnudārzā.

Kad avārijā iesaistītie satiksmes dalībnieki atjēgušies no piedzīvotās sadursmes, uz negadījuma vietu izsaukta ceļu policija, kas braukusi no Cēsīs un ieradusies vien ap pl.11.40.

Lai piektdienas pēcpusdienā skolēnus no skolas nogādātu mājās, maršrutā Jaunpiebalga – Vecpiebalga tika sūtīts rezerves autobuss. Tas tādēļ, ka, kārtojot negadījuma formalitātes, avārijā iesaistītais autobuss vairs neesot uzspējis uz konkrēto reisu. Kā portālu eDruva informēja autobusa šoferis, skolēnu autobuss jau saremontēts, atlicis vien piekrāsot negadījumā bojāto vietu. Pirmdien autobuss atkal dosies ierastajā reisā.

Jaunpiebalgas novada domes ceļu meistars Kristaps Dravants portālam eDruva norādīja, ka negadījums noticis Priežu ielas, kas ir pašvaldības apsaimniekošanā, krustojumā ar Gaujas ielu, kas ir “Latvijas Valsts ceļu” pārziņā. “Kam pieder krustojums? Manā uztverē, tā ir abpusēja atbildība. Autobuss nebija vēl gluži uzbraucis uz lielā ceļa, tā aizmugure no Gaujas ielas bija aptuveni trīs metri. Autovadītājiem jārēķinās, ka ir ziema, jābrauc atbildīgi. Ja redzi, ka autobuss brauc laukā no krustojuma, nevajag lekt priekšā tā, ka nesaproti vairs, ko darīt! Pēc tam vainīgi ceļu uzturētāji, jo nav nokaisījuši katram pie kājām. Nevar taču ik pa piecām minūtēm nokaisīt visus krustojumus. Autobusu taču jau pa gabalu var redzēt. Ja brauc un nomet pa bremzēm tā, ka visi rati šļūc, tad, protams, ka iešļūc autobusā,” situāciju piektdienas rītā raksturo K.Dravants un piebilst, ka negadījumu veicinājis arī tas, ka nobrauktuvei bija slīpums uz autobusa pusi. Ņemot vērā vietējo autovadītāju braukšanas manieri, avārija bijusi likumsakarīgs rezultāts. “Nejūtos vainīgs pie šī rezultāta, jo zināms, kas rītos notiek uz šī ceļa. Neviens negriezīs ceļu. Uzskatu, ka starp autovadītājiem valda savstarpēja necieņa. Turklāt jau novērots, ka konkrētais krustojums ir bīstams. Vienalga kāds ceļš, visiem kaut kur ir jāsteidzas,” saka K.Dravants un norāda, ka Priežu ielas pieslēgums pie Gaujas ielas iespēju robežās tiek tīrīts, kad slidens – arī kaisīts.

Jau vēstījām, ka apledojuša ceļa dēļ šorīt avārija, kurā iesaistīts kravas auto, notikusi arī Priekuļu novada Liepas pagastā, uz autoceļa Cēsis – Valmiera.