Ziņas

Sabiedrība

Skolēni aicināti izmantot atlaides braucieniem Valmieras maršruta autobusos

Sagaidot jauno mācību gadu, SIA “VTU Valmiera” aicina izmantot atlaides, kas pieejamas skolēniem mēneša biļetes vienam kalendārajam mēnesim vai abonementa biļetes (vienam kalendārajam mēnesim darba dienās) iegādei.

Kā aģentūru LETA informēja uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Bulmeistare, atlaides skolēnam samazinās braucienu izmaksas Valmieras maršruta autobusos.

Abonementa biļeti (darba dienām) ar 75% atlaidi un mēneša biļeti ar 50% cenu samazinājumu mācību gada laikā aicināti izmantot Valmierā dzīves vietu deklarējušie vai faktiski dzīvojošie vispārizglītojošo izglītības iestāžu (1. līdz 12.klasei) skolēni (arī vakarskolu), profesionālo vidējās izglītības iestāžu audzēkņi un augstāko izglītības iestāžu dienas nodaļas studenti.

Mēneša un abonementa biļetēm atlaide 50% apmērā noteikta Burtnieku novada Valmieras pagastā dzīvesvietu deklarējušajiem vispārizglītojošo skolu klātienes skolēniem (arī vakarskolu) mācību gada laikā.

Samazinātās cenas mēneša un abonementu biļetes iespējams iegādāties Valmieras autoostā, Stacijas ielā 1, uzrādot skolēna vai studenta apliecību un izziņu par deklarēto dzīvesvietu vai rakstisku apliecinājumu no mācību iestādes par faktisko dzīvesvietu Valmierā vai attiecīgi Valmieras pagastā.

Savukārt Kocēnu novada saistošie noteikumi paredz skolēniem abonementa biļetes iegādi segt 100% apmērā 1. līdz 9.klases skolēniem, kuri ir deklarēti un mācās Kocēnos vai arī ir deklarēti citur, bet mācās Kocēnos, kā arī 50% apmērā Kocēnos deklarētiem vidusskolēniem (10. līdz 12.klase), kuri mācās citur. Vecākus uzņēmums aicina vērsties Kocēnu novada domē vai mācību iestādē.

Pirmsskolas vecuma bērniem, kuri vēl nav sākuši skolas gaitas, par braucienu pilsētas un tālsatiksmes autobusos nav jāmaksā. Tomēr jāņem vērā, ka vecākiem vai personai, kuras aprūpē bērns nodots, ir pienākums neatstāt bērnu līdz septiņu gadu vecumam bez pieaugušo vai citas vecākas personas, kura ir vismaz 13 gadus veca, uzraudzības.

Bezmaksas braucieni ar starppilsētu autobusiem noteikti bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, kuri ir audžuģimenēs, aizbildnībā, bērnu aprūpes institūcijās vai mācās vispārējās vai profesionālajās izglītības iestādēs.

Pasažieriem, kuri nemaksā par pārvietošanos ar sabiedrisko transportu, līdzi jābūt bezmaksas jeb “nulles” biļetei, ko var saņemt autoostā (ja izmanto starppilsētu vai vietējās nozīmes autobusus) vai pie transportlīdzekļa vadītāja, kā arī dokumentam, kas apliecina tiesības braukt bez maksas.

Skolēniem braukšanas atlaides darbojas mācību laikā, savukārt pārējām iedzīvotāju grupām – visu gadu.

Par samazinātu cenu iespējams iegādāties mēneša vai abonementa biļetes. Viena brauciena biļetei atlaides nav spēkā.

Par atlaidēm SIA “VTU Valmiera” autobusos citām iedzīvotāju grupām iespējams uzzināt uzņēmuma mājaslapā “vtu-valmiera.lv”.

Savukārt, lai nodrošinātu skolēnu nokļūšanu Valmieras Mākslas vidusskolā Purva ielā 12 no Valmieras Viestura vidusskolas un Brīvības ielas, no 1.septembra tiek atjaunots Valmieras pilsētas autobusa 12.maršruts, kas skolēnu brīvlaikā bija slēgts. 12.maršruta autobuss kursēs darba dienās mācību gada laikā.

No 1.septembra izmaiņas būs arī reģionālajos starppilsētu un vietējās nozīmes maršrutos: Valmiera-Madona plkst.7.20 un 7.30 no Valmieras autoostas, Smiltene-Strenči-Ēvele-Smiltene plkst.7.20, 7.30 un 13.35 no Smiltenes autoostas un Smiltene-Trikāta-Strenči-Smiltene plkst.7.20, 7.30 un 14.20 no Smiltenes autoostas. Izmaiņu saraksts skatāms uzņēmuma mājaslapas sadaļā “Pasažieru pārvadājumi”, “Izmaiņas kustību sarakstos”.

Sākoties jaunajam mācību gadam, mainīta arī SIA “VTU Valmiera” maršruta autobusu kustība. Atjaunoto un slēgto reisu saraksts apskatāms uzņēmuma mājaslapā.