Raksti

Skolās

Žūrijā no trīs valstīm

Devītais Alfrēda Kalniņa pi­anistu konkurss, ko katru otro gadu Cēsīs rīko Mūzikas vidusskola, šogad pulcēja 28 dalībniekus no Latvijas un Lietuvas. Izvērtēt mūzikas skolu pianistus, kas bija vecumā līdz 15 gadiem, cēsnieki aicināja Tartu Mūzikas vidusskolas un Tallinas Mūzikas akadēmijas pedagogu Tanelu Joametu, Rūdolfu Vanku no E. Dārziņa Mūzikas vidusskolas un Rīgas 3. mūzikas skolas, bet žūriju vadīt bija aicināts pianists un koncertmeistars Ventis Zilberts, J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors.

V.Zilberts vairākkārt bijis A. Kalniņa pianistu konkursa žūrijā, viņš saka: “Salīdzinot ar iepriekšējām reizēm, skolēnu tehniskais un mākslinieciskais līmenis ir augstāks. Godalgoto vietu ieguvēju priekšnesumi bija dzīvi, dabiski, jūtama jauno pianistu spēja uz skatuves atraisīties. Vēlos īpaši atzīmēt Melisas Takan­bekovas, dalībnieces no Cēsīm, muzicēšanu, viņa teicami un spilgti nospēlēja visus trīs konkursa skaņdarbus.” To pašu uzsvēra arī pārējie žūrijas pārstāvji.

Vecākajā pianistu grupā konkurence bija sīvāka. Veik­smīgākie un pārliecinošākie bija 8. klases audzēkņi, tajā skaitā cēsnieks Raivo Groza. Viņi atskaņoja visai nopietnu programmu, apliecinot, ka veido labu perspektīvu nākotnē.

A. Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola uz starptautisko konkursu bija izvirzījusi četrus audzēkņus. Jaunākajā grupā Keita Koreņkova ( no 3. klases, skolotāja Ilze Mazkalne) ieguva Atzinības rakstu. 1. un 2. vietā dalībnieces no Rīgas mūzikas skolām. 11 un 12 gadus vecu skolēnu grupā žūrija uzvaru piešķīra Melisai Takanbekovai (I. Mazkalne). Vecākajā grupā 1. vieta audzēknim no Salaspils Mūzikas skolas, 2. – Raivo Grozam no Cēsīm ( I. Mazkal­ne).

Šim konkursam apsveicami programmu bija apguvusi Cēsu Mūzikas skolas 5. klases audzēkne Zhanoyang Lu, pedagoģes Gaidas Kurcenas audzēkne. Meitene, kas no Ķīnas ar ģimeni pārcēlusies uz Latviju, klavierspēli mācās trešo gadu.
Konkursa laureāti saņēma Cēsu novada domes naudas balvas.

Latvijas viesi – Rūdolfs Vanks un Tanels Joamets – pēc darba žūrijā slavēja konkursa rīkotājus, kas jaunajiem censoņiem devuši iespēju uzstāties akustiski augstvērtīgā koncertzālē pie teicama koncertinstrumenta. Žūrija sprieda, ka katra mazā mākslinieka izaugsmē tas ir neatņemams pienesums, kā arī novērtēja to, kā notiek Cēsīs dzimušā komponista Alfrēda Kalniņa daiļ­rades popularizēšana.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *