Raksti

Skolās

Zināšanu olimpiāžu čempioni

LAUREĀTI. Cēsu Valsts ģimnāzijas skolēni Līga Lapsiņa (no kreisās), Šarlote Luīze Odziņa, Igors Vinogradovs, Raivo Groza un Ralfs Trofimovs uzmanību un atzinību nopelnījuši ar savām zināšanām.
Foto: Iveta Rozentāle

Novada skolēni, kuri ieguvuši godalgotas vietas un atzinības mācību priekšmetu valsts olimpiādēs un zinātniski pētniecisko darbu konferencēs, pašvaldības aicināti, satikās svinīgā sarīkojumā. Šajā mācību gadā viņu vidū deviņi Cēsu Valsts ģimnāzijas un viens Priekuļu vidusskolas audzēknis.

Vairākiem olimpiāžu laureātiem augsti sasniegumi bija pat valsts olimpiādēs dažādos mācību priekšmetos. “Viens jaunietis ir ieguvis četrus diplomus, kuros mirdz zelta burti – pirmā līmeņa atzinība valsts olimpiādē,” ar lepnumu sacīja Izglītības pārvaldes speciāliste Diāna Briede. God­algotais jaunietis ir Ralfs Tro­fimovs. Cēsu Valsts ģimnāzijas 11.klases skolnieks. Ralfs savas zināšanas apliecinājis bioloģijā un angļu valodā, latviešu valodā un literatūrā, kā arī matemātikā. Visās uzrādīti pirmā līmeņa sasniegumi.

Starp pašvaldības apbalvotajiem arī Priekuļu vidusskolas skolniece Sanija Karlīna Blīgzna, viņa apbalvota par sasniegumiem latviešu valodas un literatūras valsts olimpiādē. Cēsu Valsts ģimnāzijas skolniece Līga Lapsiņa saņēma apbalvojumu par sasniegumiem latviešu valodas un literatūras valsts olimpiādē un zinātniski pētniecisko darbu konferencē, arī skolasbiedrene Šarlote Luīze Odziņa par sasniegumiem zinātniski pētniecisko darbu konferencē un latviešu valodas un literatūras valsts olimpiādē. Paš­valdības atzinības rakstu un balvas par savām zināšanām nopelnīja arī Cēsu Valsts ģimnāzijas audzēkņi: Kārlis Driba par sasniegumiem fizikas valsts olimpiādē un bioloģijas valsts olimpiādē, Raivo Groza – vēstures valsts olimpiādē, Daniels Dadzītis – ģeogrāfijas valsts olim­piādē, Mārtiņš Dribas – matemātikas valsts olimpiādē, Igors Vino­gradovs – matemātikas valsts olimpiādē, Ernests Malējs – bioloģijas valsts olimpiādē.

Skolēni no pašvaldības saņēma naudas balvas, atzinības rakstus un Cēsu novada suvenīrus. Ar atzinības rakstiem tika sveikti arī audzēkņu pedagogi.

“Naudas balvas ir kā pateicība, kā ieguldījums jūsu nākotnē, izaugsmē. Esiet sparīgi, esiet mirdzoši, nesiet atkal nākamās uzvaras, lai mums visiem kopā ir, par ko priecāties,” tā mācību olimpi­āžu laureātus uzrunāja Cēsu novada Izglītības pārvaldes speciāliste un pasākuma vadītāja Diāna Briede.

Skolēnus īpašajā svētku reizē ar koncertu sveica vienaudži – Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņi. Notikumā bija arī Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs un Izglītības pārvaldes vadītāja Linda Markus – Narvila.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *