Raksti

Skolās

Vienoties ar svešiem grūti

Rumānijā. Tradicionālā viesu sagaidīšanas rituāla dalībnieku vidū no Latvijas - Ulla Logina (no kreisās) un Velga Zariņa-Romanova.
Foto: no albuma

Kad vasarā Jaunpiebalgas vidusskolai svinēja 70. jubileju, pedagogi jau bija izstrādājuši plānus nākotnei. Drīz vien tika saņemts apstiprinājums, ka Jaunpiebalgas vidusskolai būs iespēja piedalīties uzreiz trīs ERASMUS+ programmas finansētos projektos. “Druva” jau rakstīja, kā Jaunpiebalga kļuva par tikšanās vietu Latvijas, Anglijas, Itālijas un Spānijas pedagogiem, kad viņi vienojās par skolu sadarbību.

“Drīz pēc tam bija Latvijas dzimšanas diena, un to jau svinējām ar cita projekta pedagogu kompāniju Rumānijā,” stāsta Jaunpiebalgas vidusskolas skolotāja Velga Zariņa – Romanova. “Tur notika skolu projekta Es zīmēju savu nākotni pirmā sanāksme par sadarbību, kas notiks divus mācību gadus. Šo projektu koordinēs Turcijas vidusskolas pedagogi. Par partneriem aicinātas skolas no Latvijas, Rumānijas, Portugāles un Bulgārijas. Skolas ir atšķirīgas, tāpēc katrā valstī centīsies apjaust savas intereses, skolēni attīstīs un pilnveidos prasmes, lūkojoties pēc jomām, ar kurām saistīt nākotni. “Mūsdienu mainīgajā pasaulē skolēni izvērtēs un apzinās perspektīvas dažādās profesijās, izzinās, kādas profesijas katrā Eiropas valstī ir pieprasītākās,” stāsta Velga Zariņa – Romanova un piebilst, ka Rumānijā ar pedagogiem no citām valstīm nācies vienoties par formām un metodēm, ko katrs izmantos darba gaitā, lai patiešām sekmīgi notiktu izglītības darbs.

“Sapratām, cik sarežģīti ir vienoties par darbu grafiku piecu valstu starpā,” saka skolotāja no Jaunpiebalgas, piebilstot, ka nākamā sanāksme pedagogiem un skolēnu komandām notiks mācību gada noslēgumā un tikšanās vieta būs Jaunpiebalgas vidusskola.

Vizītē Rumānijā Jaunpiebalgas vidusskolu pārstāvēja trīs pedagogi, arī direktore Ulla Logina un vizuālās mākslas, mazpulka skolotāja Baiba Kalniņa – Eglīte.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *