Raksti

Skolās

Vidzemes talanti uz vienas skatuves

Jaunais mācību gads Vidzemes mūzikas skolās rit pilnā sparā. Talantus slīpē tūkstoši bērnu, bet tikai diviem desmitiem nākamvasar būs iespēja kāpt uz jauno talantu lielās skatuves. Vidzemē šāda lielā skatuve ir Cēsīs, un tajā jaunajiem talantiem, pat tiem, kas vēl nav sasnieguši 16 gadu vecumu, reizi gadā ir iespēja spēlēt solo orķestra pavadījumā.

Īsi pirms šī mācību gada A. Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola piekto gadu rīkoja koncertu “Vidzemes talanti”. Lai tajā varētu piedalīties bērnu mūzikas skolu izvirzītie jaunie talanti, notika atlase. Tai iesūtītos video ierakstus noskatījās Vidzemes kamerorķestra diriģents Andris Veismanis un sastādīja programmu. Komponists Andris Riekstiņš parūpējās, lai ikvienam no mazajiem solistiem būtu iespēja izvēlēto skaņdarbu spēlēt kopā ar orķestri. Orķestra mūziķi saņēma melodiju aranžējumus, lai mazā solista sniegumu orķestris pavadītu visaugstākajā līmenī.
Vidzemes vienīgajā mūzikas vidusskolā zina – šāda talantu pulcināšana Cēsīs dod vērtīgu pieredzi un vēl nebijušas iespēja bērniem, kuri laukos, mazās pilsētās un arī Vidzemes lielākajā pilsētā – Valmierā – apgūst instrumentu spēli. No bērnu mūzikas skolas Cēsīs Vidzemes talantu konkursā 2016. gadā varēja uzstāties septiņi. Jaunākā bija deviņgadīgā Melisa Takanbekova, kura klavierspēli apgūst pedagoģes Ilzes Mazkalnes klasē. 15 gadīgais Māris Narvils, vecākais no skolēniem, spēlē bērnu reti izvēlētu instrumentu fagotu. Māris to apgūst pie Tālivalža Narviļa.

Vai katru mācību gadu spožs jaunais talants, kuram laiks uzstāties uz lielas skatuves, rodams Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolā. Šoreiz pedagogi pārstāvēt lauku skoliņu uzticēja 11 gadīgajai Katei Smilgai, kura klavierspēli apgūst Ingas Eihentāles vadībā.

Uz skatuves Cēsīs jauno mācību gadu agrāk par citiem muzikālajiem bērniem Piebalgā sāka divi audzēkņi, kuri pamatus mūzikas instrumentu spēlē apgūst skolā Dzērbenē. Tā bija deviņgadīgā Zane Malnača, kurai čella spēli māca Ilze Petrovska, un 15 gadīgā Signija Betima Baranovska, kura flautas spēli apgūst Ivara Rutmaņa vadībā.

Uz muzikāli apdāvināto un apzinīgo jauno audzēkņu koncertu “Vidzemes talanti 2016” bija aicināti bērni no Valmieras, Ogres, Madonas, Limbažu, Smiltenes, Alojas, Gaujienas, Staiceles un Siguldas bērnu mūzikas skolām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *