Raksti

Skolās

Vides instalācija Veselavas bērnudārzā

Veselavas speciālā pirmsskolas izglītības iestāde (SPII) jau daudzus gadus ir aktīvi iesaistījusies SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijas” (ZAAO) rīkotajās akcijās un konkursos. Arī šajā mācību gadā iesāktais darbs tiek turpināts konkursā „Šķiroto atkritumu vākšana”. Akcijas laikā PET pudeļu un makulatūras vākšanā, tiek iesaistīti ne tikai bērni, viņu ģimenes, iestādes darbinieki, bet arī vietējā sabiedrība. Lielākais ieguvums ir izglītojošā darba rezultāts, ka bērni ir ieguvuši izpratni par dabas resursu saudzēšanu. Bērni jau no mazotnes iemācās, ka atkritumi nav jāmet zemē un jāpiesārņo apkārtne. Viņi iemācās, ka atkritumi ir jāšķiro un šķirotos atkritumus var otrreizēji pārstrādāt un atkārtoti izmantot. Šajā mācību gadā tika izsludināts ZAAO konkurss„Lai dzīvo atkritumi!”, kurā iesaistījāmies arī mēs. Šī konkursa pamatideja ir pievērst sabiedrības uzmanību atkritumu šķirošanai, pārstrādei un otrreizējai izmantošanai. Konkursa noteikumi paredzēja izgatavot liela izmēra vides instalāciju no atkritumiem. Veselavas bērnudārzā notika aktīva ideju apmaiņa kādai būtu jāizskatās šai vides instalācijai. Rezultātā tapa plaknē veidots darbs „Velo” no dažādām skārda bundžiņām.

Vispirms sadarbībā ar vecākiem notika skārda bundžu savākšana. Tad bērni šīs bundžas saplacināja un sašķiroja pa krāsām. Tad no finiera tika izzāģēta velosipēda kontūra, pie kuras tika piestiprinātas saplacinātās bundžas. Šī darba izveidē bērniem visaizraujošākais bija bundžu saplacināšana- tas tik bija piedzīvojums!

Pāris dienu laikā tapa brīnišķīgs darbs, kurš atrodas bērnudārza pagalmā. Atklājot bērnu veidoto darbu, tika teikti daudz un dažādi novēlējumi un viens no svarīgākajiem- lai piepildās mūsu nākošā iecere- velosipēdu novietne. Mēs nākotnē brauksim tikai ar velosipēdiem.

Agnese Budreika, Veselavas SPII metodiķe

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *