Raksti

Skolās

Vecpiebalgas vidusskola cer situāciju uzlabot

22.jūnijā Cēsu novada domes sēdē apstiprināts lēmums par Vecpiebalgas vidusskolas dalību Eiropas Savienības Atveseļošanas  un noturības mehānisma plāna investīciju  programmā “Izglītības  iestāžu infrastruktūras pilnveide un aprīkošana”.

Pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Linda Markus – Narvila paskaidro, ka Eiropas Atveseļošanās fonda finansējumu var saņemt tikai pamatskola, kas ir reorganizēta, mazinot vidusskolas pakāpi skolu tīkla sakārtošanas ietvaros.

Sākotnēji bija plānots, ka noteiktais termiņš, lai pieteiktu skolas pakāpes samazināšanu un attiecīgi atveseļošanās finansējumu, bija šī gada 30.jūnijs. Tagad termiņš pagarināts, un nu nolemts, ka to iespējams darīt līdz 2025.gada 1.septembrim.

Vecpiebalgas direktore Ilona Strelkova “Druvai” atklāj, ka patlaban uz 10.klasi pieteikušies septiņi skolēni, bet divi vēl apdomā izvēli. 2023./24.mācību gadā 10.klase Vecpiebalgas vidusskolā būs. “Mēs 26.jūnijā par šo domes lēmumu informējām skolēnu vecākus, jo lēmumā nav skaidri norādīts, kas notiek ar bērniem, kuri uzsāk mācības skolā tieši šajā periodā. Tie vecāki, kas bija atnākuši uz sarunu, uzskata, ka termiņš nav šķērslis, lai iegūtu izglītību šeit, jo divu gadu laikā ļoti daudz kas var notikt un mainīties,” pastāsta I.Strelkova. Viņa arī piebilst, ka skolēnu vecāki atbalsta savu skolu.

“Domes lēmuma būtība ir tāda, ja divu gadu laikā nepanākam, ka vidusskolas posmā mācās 60 bērnu, tad no 2025.gada 1.septembra vairs nevaram uzņemt skolēnus 10.klasē, savukārt skolēni, kas šajā brīdī būs mūsu skolas 11. un 12.klases audzēkņi, būs spiesti meklēt iespēju turpināt izglītoties citā vidusskolā. Tas mūs satrauc, un skolēni un viņu vecāki ir par to informēti.”

Direktore atklāj, ka patlaban skolā tiek izveidots plāns par mācību programmas uzlabošanu, lai gan patlaban to sīkāk izklāstīt nevēlas. “Ceram, ka tas izdosies un tādā veidā piesaistīsim vairāk skolēnus savai skolai,” tā I.Strelkova. Viņa piekrīt, ka ministrijas noteiktais 60 skolēnu skaits 10.- 12. klašu grupā lauku skolām ir sarežģīti īstenojams.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *