Raksti

Skolās

Vecpiebalgas skolām direktori

No četrām Vecpiebalgas novada skolām 1. septembrī durvis vērs divas. Pārmaiņas izglītības iestādēs vēl nav beigušās, tiek gaidīts apstiprinājums no Izglītības un zinātnes ministrijas par izraudzītajiem kandidātiem. Vecpiebalgas novada domes komisija tikai vakar pēcpusdienā sāka izskatīt pretendentu iesniegumus uz konkursu Vecpie­balgas vidusskolas direktora amatam. Ja no sākuma bija pieteicies viens pretendents, tagad ir vairāk par vienu. Novada domes priekšsēdētājs Indriķis Putniņš sprieda, ka beidzot izdosies īstenot konkursu par nākamo skolas direktoru, un prognozēja, ka līdz jūlija beigām pašvaldība būs saņēmusi arī saskaņojumu ar Izglītības un zinātnes ministriju par direktora iecelšanu.

Savukārt vēl ātrāk vajadzētu notikt jaundibinātās Vecpie­balgas novada pamatskolas direktora apstiprināšanai. Skola atradīsies Dzērbenē, bet tās pirmsskolas grupas darbosies arī Taurenē. Vecpiebalgas novada dome direktora amatā vēlas redzēt līdzšinējo Dzērbenes pamatskolas pedagogu Andri Saksu. Viņš ir pasniedzis mūzikas un deju stundas, kā arī mājturību. Domes priekšsēdētājs no Izglītības un zinātnes ministrijas pagaidām saņēmis tikai mutisku apstiprinājumu, ka pašvaldības apvienotajām pamatskolām ieceltais direktors atbilst amatam, ko atspoguļo izglītības dokumenti. Šāds ministrijas apstiprinājums ir obligāts katrai pašvaldībai, ieceļot skolas direktoru.

“Druva” jau rakstīja, ka Vecpiebalgas novada dome dažādu iemeslu dēļ vilcinājusies ar skolu direktoru konkursu izsludināšanu un direktoru iecelšanu. Vēl pirms tam deputātiem bija ilga spriešana, kā novadā jānotiek skolu tīkla reformai. Vecpie­balgas novada trīs pamatskolās un vidusskolā bija samazinājies skolēnu skaits, tāpēc Izglītības un zinātnes ministrija izdarīja vēl lielāku spiedienu uz pašvaldību. Tā lika samazināt skolu skaitu, līdz ar to samazinot valsts mērķdotāciju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *