Raksti

Skolās

Vecāki iejūtas arī uz skatuves

Tuvāk skatuvei. Sākoties vecāku spēlētajai izrādei "Velniņi", daļa mazo skatītāju pameta sēdvietas, lai būtu tuvāk skatuvei un dzīvotu līdzi tur notiekošajam.
Foto: Mairita Kaņepe

Lemšanā un darīšanā, kā rīkojami svētki bērnudārzu mazuļiem, iesaistās pedagogi un tagad arī jaunie vecāki. Pirmsskolās veidojas vecāku padomes. Tādas izveidot ir ne tikai pirmsskolas izglītības iestādes vadības ieinteresētība, aizvien biežāk šādu vēlmi izrāda arī mazuļu mātes un tēvi.

Daudzus gadus bija pieņemts, ka vecāki uz svētkiem bērnudārzā tika gaidīti, lai sēstos skatītāju rindās. Pedagoģes un mūzikas skolotājas strādājušas, lai sagatavotu mazuļus koncertiem. Vecāku uzdevums aizvien bijis novērtēt bērnu sniegumu, visbiežāk aprobežojoties ar savas atvases izaugsmes ieraudzīšanu. Cēsu 2. pamatskola, kopš tās lielais nams ar zāli un skatuvi ir arī bērnudārza vecuma audzēkņu rīcībā, gadskārtu un citas svinamas dienas var rīkot vērienīgi. Pirmsskolas vecuma bērnu ģimenes šopavasar nolēma pārsteigt mazuļus.

“Esmu tik priecīga, ka vecākiem radās ideja par Rūdolfa Blaumaņa pasakas “Velniņi” iestudēšanu,” saka mūzikas skolotāja Judīte Vāvere. Desmit vecāki vairākus vakarus, slēpjot savas gaitas no bērniem, pavadījuši skolas zālē, lai gatavotu iestudējumu, vienotos par tērpiem un dekorācijām. Pieaugušie gribējuši bērniem izrādīt savas bērnības iemīļoto pasaku par mazajiem, ņiprajiem palaidņiem velniņiem, kuri pārvēršas par mīļiem bērniem.

Uzvedums Starptautiskajā teātra dienā izrādīts pēc tam, kad katras grupas mazuļu priekšnesumi – dziesmiņas un dzejolīši – izskanējuši. Starpbrīdī, tēviem un mammām pazūdot aizkulisēs, viens no puikām draugam paziņoja: “Tas tāpēc, ka mans tētis būs velns!” Tā arī bija, izrādē darbojās gan melns velns, gan ragaini velniņi. Daļa mazo skatītāju nevarēja ne acu atraut no skatuves. Raimonda Paula sacerētās dziesmas, kas vecākiem no bērnības labi zināmas, patika arī viņu bērniem.

“Vakaros, kad bērnudārzā satikāmies, lai bērniem sagādātu pārsteigumu ar uzvedumu “Velniņi”, esam tā sadraudzējušies! Arī no pašu bērniem gandrīz līdz pēdējam brīdim noslēpām savas gaitas vakaros. Viņi nezināja, ka arī mēs gatavojamies Teātra dienai,” sacīja Ināra Elbrete, nonākusi no skatuves un noņēmusi parūku.

Mūzikas skolotāja Judīte Vāvere novērtē, ka vecāki ar savām idejām kuplinājuši tradicionālo svinēšanu, gan iestudējot uzvedumu, gan ieviešot jaunu “ieejas biļeti”. “Ja citus gadus par ieejas maksu Teātra dienas pasākumā bērnudārza ciemiņiem bijis jādod kāds saldums, tad šoreiz visi bija aicināti izraudzīties veselīgus kārumus,” stāsta Judīte Vāvere. Tad nu mazo mākslinieku apbalvošanas galdiņš noklājies ar augļiem, dārzeņiem un sulām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *