Raksti

Skolās

Vasaras nometnes ir klāt

Pirmajā dienā. Lāsma Dene, vasaras nometnes vadītāja, iepazīstina bērnus ar drošības un kārtības noteikumiem.
Foto: Marta Martinsone - kaša

Sākoties vasarai, Cēsu Bērnu un jauniešu centrs “Spārni” piedāvā radošu, izzinošu, izklaidējošu un sportisku programmu “Labirintu gūstā”. Tā desmit dienu laikā, no 3. līdz 14. jūnijam, sniedz iespēju bērniem iegūt jaunas zināšanas un prasmes, māca sadarboties grupā un, galvenais, dāvā pozitīvas emocijas un iespēju iegūt jaunus draugus. Nometnes darbinieki bērniem nodrošina drošu un veselīgu vidi.

“Programma ir ļoti plaša un daudzveidīga. Tā ir veidota tā, lai bērniem ne mirkli nekļūtu garlaicīgi,” stāsta nometnes vadītāja Lāsma Dene, “mēs dosimies pārgājienos, izbraukumos, ekskursijās, darbosimies radošās grupu spēlēs un kustību nodarbībās. Ļoti daudz laika pavadīsim pie dabas.”

Vasaras piedāvājums katru gadu tiek veidots jauns, lai gan bērniem, gan nometnes darbiniekiem būtu jautri un interesanti un nekas neatkārtotos. Bērni bieži nometnē piedalās vairākus gadus pēc kārtas, tāpēc vienmēr nepieciešams kaut kas jauns, neredzēts un pilnīgi unikāls. Ja pagājušo gadu tēma bija ūdeņi, tad šogad visi nokļūs labirintu gūstā.

Bērni ar lielu prieku gaida nometnes sākšanos, it īpaši jūnijā, kad skolas gaitas tikko noslēgušās un beidzot ir pienācis brīvlaiks, kad var atpūsties. Kamēr vecāki strādā, bērni laiku aizvada svaigā gaisā, pavadot pirmās brīvās dienas jautrā, aktīvā un pamācošā gaisotnē. “Vasaras sākumā bērnu skaits nometnē ir daudz lielāks nekā vasaras beigās, kad lielai daļai vecāku ir atvaļinājumi, viņi var brīvo laiku pavadīt ar bērniem,” stāsta nometnes vadītāja,” tieši tāpēc šī programma ir ļoti pieprasīta. Neviens nevēlas, lai viņu bērni vasaru pavadītu iekštelpās.”
Nometnē piedalās 1.-4. klases skolēni. Bet kādu ieguldījumu tas prasa no vecākiem? Nometnes vadītāja Lāsma stāsta, ka visi audzēkņi ir ļoti patstāvīgi. Liela daļa uz nodarbībām atnāk paši un vēlāk vieni dodas mājup. “Droši vien vislielākais izaicinājums vecākiem ir piedāvāt bērniem šo iespēju. Protams, nepieciešams arī nedaudz pakontrolēt, kā viņi saģērbušies, kā iziet, cikos atgriežas, un vēl svarīgas ir ēšanas lietas, bet viņiem gan ļoti daudz parasti ēst negribas,” smejoties atbild Lāsma.

Vasaras piedāvājums turpinās programmā “Viss notiek!”, tad no 5. līdz 16. augustam skolēniem atkal tiks piedāvātas radošas nodarbības, fiziskas aktivitātes un, protams, ekskursijas. Jautrība garantēta!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *