Raksti

Skolās

Vasara sākusies lieliski

Ekskursijā. Vaives pagasta Rāmuļu pamatskolas audzēkņi un skolotājas Cēsīs apmeklēja pārtikas ražošanas uzņēmumus, kur top maize un limonādes.
Foto: Marta martinsone - kaša

Vaives pagastā divu skolu audzēkņiem vasaras brīvlaika pirmā nedēļa ir piedzīvojumu pilna. Biedrība “Kiwanis Cēsis 2”, kurā darbojas Rāmuļu pamatskolas un Līvu sākumskolas skolotāji, devusi iespēju bērniem gan būt kopā ar vienaudžiem, gan tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem.

Rāmuļu pamatskolā pedagogi, darbojoties biedrībā, izstrādāja projektu “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”, kas finansēts no Eiropas struktūrfondu līdzekļiem. Pro­jek­tā atbalstīta dabaszinību mācīšana, visa mācību gada laikā notika dažādi pasākumi, bet kulminācija ir vasaras nometne “Jaunais profesionālis”. Tā ļauj 1. – 9. klašu beidzējiem, kopskaitā 60 skolēniem, satikt interesantus cilvēkus, dažādu jomu pārstāvjus. Tikšanās norit gan vasarīgā nodarbību vidē skolas apkārtnē, gan dodoties uz pilsētu ekskursijās.

Pārtikas tehnologs, ornitologs, aldaris, dārznieks, uzņēmējs, fiziķis, ķīmiķis – tie profesionāļi, ar kuriem šonedēļ tikušies skolēni, nometnes dalībnieki. No­metnes vadītāja Inga Andersone stāsta, ka “Cēsu alus” pārtikas tehnologs izrādījis, kā top limonādes, ornitologs ieradies ar teleskopu un binokli. Prezentācija, kā darbināmi droni, iespēja tos aplūkot nometnes dalībniekos raisījusi sajūsmu, tāpat “Z(in)oo” centra dotā iespēja redzēt fizikas eksperimentus. Ar projekta naudu rasts nodrošinājums, lai visi 60 lauku bērni nonāktu Duntes muzejā pie jūras un uzzinātu, kādus fizikas likumus zinājis un dzīvē pielietojis leģendārais barons Minhauzens.

Vaives pagasta Līvu sākumskolā šonedēļ nometne 27 bērniem paiet dabas un vides apgūšanā, viņi pavada laiku kopā pie jūras, pie Āraišu ezera spēlējot spēles, sacensībās skolas pagalmā un dabas takā. Nometni “Da­rot gūstu” finansiāli atbalstījuši norvēģu drau­gi: Mal­vins Kalhagens, Kiwa­nis kluba vadītājs. Fredrik­stā­dē, un Anders Lervolds, Riges Sar­kanā Krusta vadītājs.

Abas skolas vada direktore Antra Gabranova. Lai varētu īstenot ļoti dažādus projektus, savulaik nodibināta biedrība “Kiwanis Cēsis 2”. Tajā iesaistītie strādājuši, lai saņemtu finansējumu vasaras nometnēm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *