Raksti

Skolās

Valmieras Valsts ģimnāzijas audzēkņi apgūst japāņu valodu

Septembrī Valmieras Valsts ģimnāzijā sākās japāņu valodas nodarbības, ko vada skolotāja Ilona Ozoliņa. Vēlmi apgūt japāņu valodu izteikuši vairāk nekā desmit Valmieras Valsts ģimnāzijas 10.-12.klašu skolēni.

Ilona Ozoliņa pastāstīja, ka nodarbības notiks reizi nedēļā, tajās vidusskolēni apgūs divus japāņu valodas alfabētus, hieroglifus, mācīsies veidot teikumus un runāt japāņu valodā. „Japāņu valoda ir sarežģīta – jau vēsturiski izveidojusies, ka viņiem ir divi alfabēti, kā arī hieroglifi. Lai saprastu valodu, nepieciešams apgūt gan abus alfabētus, gan hieroglifus. Japāņi daudz mācās, jo savu izcilību panāk ar milzīgu darbu. Arī japāņu valodas pulciņa dalībniekiem būs daudz jāmācās – tikai desmitiem reižu rakstot hieroglifus, tos var atcerēties,” saka Ilona Ozoliņa. Nodarbību laikā jaunieši tiks iepazīstināti arī ar mītiem un patiesībām par Japānu. „Par japāņiem izveidojušies dažādi stereotipi. Tomēr, kad studiju laikā radās iespēja gadu dzīvot un mācīties Japānā, pārliecinājos, ka japāņi ir tādi paši kā jebkuras citas valsts iedzīvotāji. Protams, Japānas kultūra un uzvedības normas atšķiras no mums ierastajām. Piemēram, japāņi vienmēr un visur ir pieklājīgi – gan mājās, gan publiskajā telpā. Ikvienā veikalā vai citā sabiedriskā iestādē jutos gaidīta. Pie tā ļoti pieradu, bet reizēm Latvijā pietrūkst šīs īpašās attieksmes,” stāsta Ilona.

Ilona Ozoliņa ir Valmieras Valsts ģimnāzijas angļu valodas skolotāja, viena no programmas „Iespējamā misija” dalībniekiem. Ilona absolvējusi Latvijas Universitāti, kur apguva Āzijas studiju programmu, vēlāk arī tulkošanu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *