Raksti

Skolās

Valmieras Mākslas vidusskolas audzēkņi vidējās izglītības programmas apguvi varētu turpināt vakarskolā

Nepietiekama finansējuma gadījumā Valmieras Mākslas vidusskolas audzēkņi vidējās izglītības programmas apguvi varētu turpināt Valmieras vakara (maiņu) vidusskolā. Tas ir viens no iespējamajiem risinājumiem, kuru šodien Valmieras domē izskatīšanai iesniegusi Valmieras Mākslas vidusskolas direktore Dace Blūma. Otrs no risinājumiem ir profesionālās ievirzes vidusskolas programmu sagatavošana un licencēšana, kuru skola paredzējusi veikt līdz novembrim. Taču arī šo programmu realizācijai finansējums būtu nepieciešams. Septembra sākumā Valmieras domes sēdē tika izlemts, ka līdz šī gada beigām Valmieras mākslas skolas 2. un 3.kursa audzēkņi kopā ar 4.kursa audzēkņiem apgūs profesionālās vidējās izglītības programmu. Vienlaikus pašvaldība uzdeva mākslas skolas direktorei izstrādāt un domes komitejām iesniegt projektu mācību darba organizēšanai otrajam semestrim gadījumā, ja valsts finansējums 2010.gadā mākslas skolai netiks piešķirts. “Esam salīdzinājuši dažādu izglītības iestāžu mācību plānus un secinājuši, ka mūsu plānam vistuvākā ir vakarskola. Ir dažādas atšķirības, taču programmas ir iespējams izlīdzināt. Ar šādu mērķi arī bērniem jau šajā gadā kā izvēles priekšmetu piedāvājam dabas zinības pamatu apguvi,” stāsta Blūma.

Viņa, tāpat kā pārējais skolas kolektīvs, cer, ka krīzes plānu tomēr nenāksies iedarbināt un finansējums arī nākamajam pusgadam atradīsies. Ņemot vērā to, ka skola paralēli profesionālās vidējās izglītības programmai piedāvā arī maksas kursus, kuri daļēji nodrošina skolas uzturēšanu, finansējums galvenokārt vajadzīgs pedagogu algām. Lai nodrošinātu algas otrajam semestrim, ir nepieciešami apmēram 20 000 latu. Mākslas vidusskolas audzēkņi ir priecīgi, ka saskaņā ar Valmieras domes lēmumu mācības šajā pusgadā var turpināt Valmierā. Vidusskolā atgriezusies arī liela daļa audzēkņu, kas šo mācību gadu skolai samazinātā finansējuma dēļ bija nolēmuši turpināt Rīgā vai Liepājā. “Skolēni atgriezušies, jo ir skaidrs, ka mācību procesā ir svarīgi, lai tas notiktu secīgi. Mākslas vidusskolās iegūtā izglītība ir viena, taču mācību process skolās ir atšķirīgs, un ir svarīgi, ka skolēns to pabeidz programmā, kuru ir izvēlējies,” uzskata Blūma.

Viņas izstrādātais projekts par Mākslas vidusskolas mācību darba organizēšanu otrajā pusgadā šajā nedēļā tiks izskatīts Valmieras domes komiteju sēdēs. LETA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *