Raksti

Skolās

Uz Āraišiem ar idejām

Cēsu Pilsētas vidusskolas jaunieši šogad maijā aicināja skolasbiedrus un viņu vecākus svinēt Mātes dienu Āraišu arheoloģiskā muzejparkā ar uzdevumiem un rotaļām. Foto: no albuma

Cēsu Pilsētas vidusskola arī šogad piedalās Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” rīkotajā radošajā konkursā skolu jauniešiem.

Šajā mācību gadā vidusskolas audzēkņi Dāvis Miķis, Eli­za­bete Oldermane, Laura Vin­tere, Evelīna Židava no 11. klases, pedagoģes Inetas Lāces – Sējānes rosināti, ir strādājuši, lai godam ie­sais­tītos konkursa darbā, kas reizē ir akcija “Ideju pavasaris 2018”. Tās uzdevums izpētīt kādu Latvijas muzeju un par to radīt priekšstatu arī citiem, veicinot jauniešu interesi par mūsdienīgiem muzejiem.

Izraudzīts Āraišu arheoloģiskais parks. Ar darbinieču Sandas Sal­miņas un Jolantas Sausiņas atbalstu plānotas dažādas no­dar­bī­bas. Notikumu cikls muzeja parkā noslēgsies tieši Starptau­tis­­kajā muzeju dienā. Rītvakar jaunieši cer apmeklētājus sagaidīt uz notikumu “Ugunskura stāstos dzirks­­­te­ļo atklāsmes”.

Cēsu vidusskolēni Āraišu ar­he­o­loģiskajā parkā, kur no kalna paveras skats uz ezeru, jau skolasbiedru ģimenēm rīkojuši Mātes dienas svētkus. Bērni kopā ar ve­­­cākiem risinājuši uzdevumus, iesaistījušies rotaļās, guvuši jaunas zināšanas.
Āraišu arheoloģiskajā parkā iecerēts, ka skolēniem vēstīs par to, kas muzejiem patiešām šķiet vērtīgs, saglabājams nākamajām paaudzēm. Kā seni priekšmeti un dokumenti, arī atmiņu pieraksti var noderēt nākotnē, no­skaid­rot palīdz muzeja pedagoģes Evi­ta Muceniece Cēsīs, Sanda Sal­miņa Āraišos.

Cēsu Pilsētas vidusskolas 11. klases skolēni jau sprieduši, kas no viņu ģimenēs glabātā var derēt, lai to saglabātu un rādītu nākamajai paaudzei. Vidusskolēnu ra­došā komanda ir apņēmības pil­­na veidot īslaicīgu izstādi Ārai­­šos. Plānots sarīkot arī eksperimentu, koka lādē noglabājot šodienai raksturīgus priekšmetus. Jau zināms, ka lādē nonāks skolēnu veidotie kuģīši, mūzikas izlase, Latvijas simtgades suvenīri, dažas citas ikdienišķas lietas un arī skolēnu rakstītas atziņas. Norunāts, ka lādi atvērs pēc 20 gadiem, kad atkal satiksies.

Rītvakar, kad skolēni muzejparkā pulcēsies pie ugunskura, akcijas dalībnieki arī aktīvi darbosies, pasākumu uzņemot video. Sižetam jābūt gatavam līdz 30. maijam, tas iesniedzams konkursa rīkotājiem fondā “Viegli”. Ja Cēsu skolēnu idejas gūs žūrijas ievērību, vidusskolas komandai pa­vērsies iespējas tikt akcijas “Ideju pavasaris 2018” noslēgumā. Tad viņi kopā ar vienaudžiem no citām Latvijas vietām sastapsies Imanta Ziedoņa celtajā mājā Murjāņos. Tā kā dzejnieks nav vēlējies, lai viņa māja kļūst par klasisku muzeju, tad fonds “Vieg­li” Murjāņos rīkos jauniešiem radošu nometni.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *