Raksti

Skolās

Ūdens no modernas strūklakas

Pie dzeramā ūdens. Pirmklasnieks Alens Rubens demonstrē, cik viegli zēniem un meitenēm Cēsu 1. pamatskolā padzerties no strūklakas.
Foto: Marta Martinsone - Kaša

Jaunu soli, veidojot iedzīvotāju uzticēšanos krāna ūdenim, Cē­sīs sācis uzņēmums “Vinda”. Sko­lēnu rudens brīvlaikā Cēsu 1. pamatskolas pirmā stāva gaitenī, kur vislielākā bērnu kustība, uzņēmums uzstādījis strūklaku ūdens dzeršanai.

Šonedēļ “Druva” novēroja, ka 1. klases zēni, kuru klasei strūklaka ir vistuvāk, pie tās piestāja, lai padzertos. Bērniem tāds prieks – padzerties neierastā veidā -vienmēr paticis. Pedagogi secina, ka ūdens dzeršana starpbrīžos nu gājusi plašumā. Pie strūklakas veidojoties pat rinda, ja sanāk teju visa klase. Gadoties arī blēņdari, kuri pašļakstās ar ūdeni. Stundai sākoties, kāds no pieaugušajiem pieiet, lai mitro grīdu veikli uzslaucītu.

Iespējams, drīz arī skolēnu vecāki novērtēs šo jaunumu, ko skolai sagādājis ūdens apgādes uzņēmums. Līdz šim vecāki paši vienojušies, ka rindas kārtībā klasēs piegādās dzeramo ūdeni. Vajadzējis iepirkt arī glāzītes.

“Vindas” speciālisti moderno ūdens strūklaku noskatījuši izstādē Vācijā un iegādājušies trīs šādus aprīkojumus. Cēsu 1. pamatskolas saimnieks Vilnis Briedis, būdams ļoti profesi­onāls santehniķis, tagad seko, kā skolā kalpo jauninājums. “Vindas” vadītājs Varis Ādamsons teic, ka divi pārējie pirkumi drīz nonāks citās Cēsu skolās, kurās arī mācās sākumklašu bērni.
“Ikdienā jādzer daudz,” zināmo atgādina Varis Ādamsons un piebilst, ka par to ievērojami rūpējusies arī Latvijas valdība. “Visās Latvijas pilsētās tagad var droši dzert ūdeni no krāna. Ja skolēnu vecāki paši ved ūdeni uz skolu, ceru, ka tas netiek ņemts no avotiem. Ūdens tajos var būt arī nekvalitatīvs, jo lielu ietekmi uz avotiem izdara virs­ūdeņi.” Speciālisti arī atgādina, ka avotos ūdens kvalitāte ir mainīga.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *