Raksti

Skolās

Teātra spēlēšana priekam

Noslēgumā. Teātra festivāla dalībnieki - jaunākie un vecākie - visi labi pastrādājuši. Balvu birums par spēli uz skatuves skolotāju sagādāts.
Foto: Mairita Kaņepe

Uz Taureni ceļš veda sešu lauku skolu teātra draugus. “Viens, divi, trīs- sākam!”- ar šādu moto divu dienu un vienas nakts garumā notika skolu teātru festivāls.

Festivāla mājasmāte Dace Po­taša kopā ar Taurenes pamatskolas pedagogiem un audzēkņiem no teātra “Draiskulīši” turpināja citu gadu tradīciju – bērniem ļauties teātra spēlei un arī skatīšanās priekam. Taurenē to piedzīvoja Rutas Stodoļņikas vadītā Liepas teātra grupa “Pigor­nieki”, Rais­kuma internātpamatskolas grupa “Pirmais cēliens” ar vadītāju Ine­si Kalniņu, Dzēr­benes vispārizglītojošās un mūzikas skolas “Bur­vji” ar vadītāju Indru Kum­sāri, Amatas pamatskolas “Peļuki” ar vadītāju Sanitu Bērziņu, Zaubes pamatskolas teātra grupa “Līksmais vējš” ar vadītāju Janu Stūrīti. Visiem 87 dalībniekiem muzikālu sveicienu sniedza grupa “Isid­ora pagalms” no Dzērbenes. Teātrim veltītā diena turpinājās Dzērbenes pilī, satiekot spokus un atpūšoties diskotēkā. Tau­re­nieši viesiem savā skolā sagādāja naktsmājas, modināja ar rītarosmi.

Uz Taurenes skatuves festivālā bija notikušas deviņas izrādes. “Skatītāju simpātiju” balvu ieguva “Draiskulīšu” kolektīvs un ak­tieri, Liepas Raganiņa, Tau­renes rūķis Tarkšķis. Festivāla dalībnieki iesaistījās darbnīcās. Veidot maskas un roku lelles mācīja Ilze Fogelmane, zīmēt ar hennu Helēna Amane, sejas apgleznot Elīna Fogelmane un Renita Aukšmukste, frizūras veidot Arita Andersone.

Festivālā balvu birumu ar gardumiem sagādāja ” Cēsu alus”, Taurenes “Elvi” , “Lejas Urbiņi”, pārsteigumus gādāja Aldis Dri­ķis, Valentīna Ašmane, Ginta Babre. Nozīmīgo balvu “Ceļo­jošais teātrnieks” saņēma Zaubes pamatskola – viņiem gods un rūpes draugus pēc gada aicināt uz festivālu.
“Gandarījums mums, visām skolotājām, ir tas, ka festivālā redzējām tik laimīgus, priecīgus un arī atraisītus bērnus,” par darba ieguvumu ar teātra kolektīviem sacīja Dace Potaša. “Mazie aktieri apguvuši arī savstarpējo cieņu un uzticēšanos, tātad dzīves pieredzi.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *