Raksti

Skolās

Svarīgi būt kustībā

Patīk skatuve. Nītaures pamatskolas 8.klases skolnieks Verners Rudens nākotnē vēlas kļūt par atzītu aktieri.
Foto: Marta Martinsone - Kaša

Nītaures pamatskolas 8. klases skolnieks Verners Rudens ikdienu raksturo kā piesātinātu un aktīvu.  Līdztekus mācībām Verners divas reizes nedēļā apmeklē teātra nodarbības Skujenē, reizi nedēļā dejo tautiskās dejas un reizi nedēļā apmeklē florbola un futbola treniņus Nītaurē.

Ja liela daļa mūsdienu jauniešu pēc skolas nodarbībām izvēlas atpūsties ar planšeti vai televīzijas pulti rokās, tad Verners uzskata – jo mazāk sēdēsi pie datora un vairāk kustēsies, jo labāk: “Es nemaz nevaru nosēdēt mierā. Man patīk mans ikdienas ritms, patīk būt nodarbinātam. Manuprāt, tikai tā iespējams atrast savas stiprās puses un tās attīstīt. Arī brīvajā laikā pēc skolas, mēģinājumiem un treniņiem, vienmēr izvēlos aktīvas nodarbes. Lai arī dažkārt mājas darbus pildīt sanāk vēlu vakarā, to var paspēt izdarīt, laika pietiek visam.”

Interese par teātri Verneram radusies pirms pieciem gadiem, kad Skujenē izveidots dramatiskais pulciņš. Tajā spēlē arī Vernera mamma, un nu darbošanās pulciņā kļuvusi par abu kopīgu aizraušanos. Ar teātra grupu bieži tiekot braukts uz dažādiem festivāliem, kur iespējams spēlēt pašiem, gan arī skatīties citu amatierteātru izrādes. Pirms izrādēm un festivāliem mēģinājumi notiekot biežāk, bet to Verners uztver tikai pozitīvi: “Pirms braucieniem un izrādēm ir arī noslogotākas dienas, bet tas ir labi, jo tā mēs labāk sagatavojamies. Ļoti patīk doties uz šiem festivāliem, bet labprāt atrodos uz skatuves, labprātāk teātri spēlēju pats, ne skatos.”

Verners ir enerģisks un pozitīvs jaunietis, kurš novērtē iespējas: “Manuprāt, ir jauki, ka varam sevi pilnveidot dažādās jomās. Esmu par sevi pārliecināts, drošs, draudzīgs un sportisks. Un tieši šīs īpašības man palīdz ikdienā gūt labus rezultātus. Turklāt es novērtēju veselīgo aspektu, jo gan dejošana, gan sportošana lieliski palīdz attīstīt ķermeni un stāju.” Jautāts par nākotnes plāniem, Verners atzīst, ka vēl nav izlēmis, kur mācīsies, tomēr, šķiet, izvēle kritīs starp Valmieras Viestura vidusskolu, kur iespējams apgūt aktiera profesijas pamatus, vai kādu no Cēsu skolām, kur papildus var apmeklēt sporta nodarbības.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *