Raksti

Skolās

Sporto labākai dzīvei

AKTĪVI. Kopā ar Latvijas šķēpmetēju Līnu Mūzi bērni aktīvi iesildījās sacensībām.
Foto: Marta Martinsone - Kaša

Lai veicinātu bērnu motivāciju sportot un rūpēties par savu veselību, Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) jau vairākus gadus īsteno projektu “Sporto visa klase”. Šosezon projektā LOK sadarbībā ar “Rimi” ir radījusi īpašu veselīga dzīvesveida izaicinājumu un sacensību ciklu Latvijas skolās “Sporto labākai dzīvei”.

Izaicinājuma rīkotāji vakar viesojās arī Cēsu 2. pamatskolā. Cēsnieki vairāk nekā 330 skolu konkurencē ir starp tām 100 klasēm, kas izturējušas izaicinājuma atlases kārtu. Lai cīnītos par iespēju savā skolā uzņemt “Sporto labākai dzīvei” komandu, 2.–6. klašu skolēniem bija jāizaicina uz draudzīgu sacensību divas citas savas skolas klases, jāparāda izdoma, radot savu unikālo sporta vingrojumu programmu, kā arī jāizdomā veselīga ēdiena recepte. Cēsu 2. pamatskolas sporta skolotājs Jurijs Vaido rosinājis klases šajā izaicinājuma piedalīties, jo ar šādām aktivitātēm bērniem aizraujošā veidā tiek radīta interese par veselīgu dzīvesveidu, raisīta viņu izdoma, kā arī savstarpējā saliedētība. Turklāt skolēniem ir iespēja darboties kopā ar Latvijas sportistiem, uztura speciālistiem un šefpavāriem.

Bērni apguva jaunas zināšanas par veselīgu uzturu un sacentās īpaši sagatavotās sportiskās disciplīnās, kurās 2.a un 2.b klase izaicināja 3.b klasi. Disciplīnas veidotas tā, lai sniegtu jaunas zināšanas un pieredzi. Skolēni apguva ekspertes Olgas Ļubinas veselīga uztura pamatprincipus, izmēģināja spēkus fiziskās sagatavotības eksperta Kārļa Birmaņa stafetēs un pagatavoja savu veselīgo maltīti šefpavāra Normunda Baranovska vadībā. Skolēnus jauniem panākumiem iedvesmoja arī šķēpmetēja Līna Mūze. Šefpavārs Normunds Baranovksis novērojis, ka bērni sacensībās piedalās ar aizrautību, finālā netrūkst spilgtu emociju, jo sacensību gars ir milzīgs.

“Redzam, ka komandas darbs un saliedētība ir ļoti svarīga, lai uzvarētu, un jaunākie skolēni var uzvarēt arī vecākos. Savukārt es, runājot par ēdienu, tā pagatavošanu, aicinu bērnus nesteigties, izglītoju, iedrošinu izmēģināt dažādas veselīgas alternatīvas. Bērni ir dabiski zinātkāri, tāpēc ir tik svarīgi, ko mēs viņiem piedāvājam kā pirmo izvēli, ko iemācām, kādu piemēru paši rādām.”

Līdz pavasarim “Sporto labākai dzīvei” komanda viesosies skolās un sagatavos skolēnus dalībai projekta “Sporto visa klase” finālsacensībām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *