Raksti

Skolās

Sporta svētki pirmsskolēniem

Jautras sacensības. Bērni ar aizrautību piedalījās jautrajos sporta veidos. “Četri uz vienām slēpēm” sniedza gan prieku, gan prasīja veiklību.
Foto: publicitātes

Rīkot Sporta svētkus pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem Cēsīs jau ir tradīcija. Pasākumā, kas notika maija nogalē,
piedalījās 150 bērni no 11 Cēsu novada bērnudārziem un pirmsskolas grupām.

Mazuļus uz jautrajām sacensībām šogad atkal gaidīja Cēsu 4.bērnudārzā. Sporta metodiķe Dace Grīnfelde kopā ar pirmsskolu sporta skolotājiem bija izplānojusi programmu, kas bērniem sagādāja prieku un lika arī nedaudz piepūlēties.

Svētki iesākās ar gājienu, bērni nesa pašu gatavotos plakātus ar sava bērnudārza nosaukumu, pēc tam sākās azartiski starti neparastos sporta veidos, bija “Milzu bumbas futbols”, “Karstais golfs”, “Četri uz vienām slēpēm”, kā arī kustību rotaļas un dažādas citas aktivitātes. Vairāk nekā divas stundas bērnudārza teritorija virmoja no bērnu smiekliem, mazuļu azartiskās vēlmes paveikt uzdevumus un līdzjutēju atbalsta. Bērni, protams, tika pie saldumu balvām un diplomiem.

Dace Grīnfelde stāsta, ka pirms­skolēnu Sporta svētku tradīcija ir sena, un uzskata, ka to noteikti vajadzētu turpināt. “Tā ir laba iespēja kopā būšanai, turklāt bērniem ļoti patīk šie svētki, skolotājiem arī. Nākamreiz noteikti vajadzētu ko pamainīt, man un arī sporta skolotājiem ir dažādas idejas, piemēram, svētku vieta izvēlēta rotācijā, bet to vēl līdz galam neesam nolēmuši, septembrī sanāksim kopā, tad arī spriedīsim,” skaidro D.Grīnfelde un pastāsta, ka savulaik bērnudārzu Sporta svētki notika Cēsu pilsētas stadionā, vēl vecajā, bet tad to stadionu nevarēja apdzīvot, tādēļ tos rīkoja Cēsu internātpamatskolas – rehabilitācijas centra teritorijā, tad Cēsu 2.pamatskolā, bet tagad tie notiek Cēsu 4. bērnudārzā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *