Raksti

Skolās

Spēle ilgtspējas jēdziena iedzīvināšanai

Jau drīzumā Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskola mācību stundās izmantos latviešu autoru pasaules atzinību ieguvušo izglītojošo spēli “Eco-Buddy”.

Spēles mērķis ir nostiprināt ilgtspējīgu domāšanu un bērniem veidot pamata izpratni par procesiem, kā tiek ražoti dažādi izstrādājumi, iekļaujot arī tēmas par pašiem materiāliem, piemēram, plastmasu, papīru, stiklu. “Eco-Buddy” arī izglīto par cilvēku ikdienas paradumu ietekmi uz vidi, kā arī pārstrādes iespējām.

Pastariņa skolas pārstāvji līdz ar kolēģiem no astoņām Val­mieras apkaimes izglītības iestādēm un Limbažu 3.vidusskolas septembra nogalē apguva starptautiski godalgotā mācību rīka vadīšanas un izmantošanas principus. Katra skola mācību noslēgumā arī saņēmusi sešu spēļu komplektu, lai, sadalot bērnus mazākās grupās , izglītojošajā nodarbē varētu piedalīties visa klase.

Pastariņa sākumskolas direktore Ravita Blaževica “Druvai” pastāstīja, ka sadarbība ar Valmieras pusē esošajām ekoskolām ir jau ilgāku laiku un Pastariņa skola šajā saimē uzaicināta kā atpazīstamākā ekoskola no Cēsu apkaimes. “Ir bijušas ne tikai mācības, esam devušies uz bioloģiskajām saimniecībām, viesojušies un apmainījušies pieredzē,” stāsta direktore, atzīstot, ka patīkams kompliments bijis kolēģu neslēptais pārsteigums par Pastariņa sākumskolā ieviesto ēdināšanu, kur skolēni paši izvēlas pusdienu sastāvdaļas no piedāvātā klāsta un uz šķīvja – tikai tik daudz, cik gatavi noēst.

Viņa apliecināja, ka jau nākamnedēļ skolēnu brīvlaikā vienu dienu paredzēts atvēlēt spēles vadīšanas prasmju nodošanai kolēģiem, jau pēc brīvlaika arī skolēni varēs iepazīties ar “Eco-Buddy”. “Tā brīnišķīgā lieta ir tā, ka spēle ir piemērojama gandrīz jebkurai mācību stundai – to var izmantot audzināšanas vai sociālo zinību stundā,” iespaidos dalījās iestādes vadītāja.

Spēļu komplektu iegāde, mācības, kā arī tematiskie pasākumi par ilgtspējas tēmām desmit Valmieras, Cēsu un Limbažu skolās organizēti projekta “Ilgtspējas prasmes nākotnes profesionāļiem” ietvaros. Šo projektu ievieš biedrība “Valmieras Attīstības aģentūra” sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, piesaistot nozares ekspertus. Projekta kopējās izmaksas ir 11 039 eiro, no kuriem 9 935 eiro ir Latvijas Vides aizsardzības fonda līdzfinansējums.

Spēle “Eco-Buddy” ir uzvarējusi lielākā pasaules “green-tech” (ang. zaļās tehnoloģijas jeb ražošanas procesa vai patēriņa ziņā par videi draudzīgām atzītās tehnoloģijas) konkursa “Climate Launchpad” (ang. klimata palaišanas platforma – kā raķetēm) nacionālajā finālā un ir iekļuvusi starp pasaules produktu top 100, kas katrs kādā veidā palīdz risināt klimata pārmaiņu radītās problēmas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *