Raksti

Skolās

Speciālo izglītības iestāžu skaits novadā pagaidām samazināts netiks

Nesen publiskajā telpā izskanējis Izglītības un Zinātnes Ministrijas (IZM) ziņojums “Par speciālās izglītības iestāžu tīkla izvērtējumu”, kurā minēts rosinājums samazināt valstī darbojošos speciālās izglītības iestāžu skaitu par desmit izglītības iestādēm.

Saskaņā ar ziņojumu Vidzemes reģionā no vienpadsmit speciālās izglītības iestādēm saglabājamas būtu tikai sešas. Cēsu novadā no esošajām trim saglabājama būtu Aleksandra Bieziņa Raiskuma speciālā pamatskola, savukārt Cēsu Bērzaines pamatskolai – attīstības centram būtu jāmaina izglītības iestādes tips no speciālās izglītības iestādes uz vispārizglītojošo izglītības iestādi, bet Spāres pamatskolas darbība būtu pārtraucama, uzskata IZM.

“Druva” lūdza ministrijas ziņojumā minēto komentēt Cēsu pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāju Lindu Markus-Narvilu, viņa nebūt nav tik kategoriska. “IZM pārstāvji šajā pavasarī viesojās Cēsu novadā, tai skaitā apmeklēja speciālās izglītības iestādes un tikās ar domes vadību un Izglītības pārvaldes speciālistiem, lai pārrunātu šos jautājumus. Mums mērķtiecīgi jāplāno darbs pie tā, lai speciālās izglītības iestāžu tīklu sakārtotu, jo zinām, ka Vidzemē, tai skaitā Valmierā, arī ir speciālās izglītības iestādes, tādēļ pagaidām skatāmies uz vienu nākotnes speciālo izglītības iestādi Raiskumā. Protams, jāplāno ieguldīt investīcijas, lai šo skolu labiekārtotu un padarītu vieglāk pieejamu,” tā situāciju komentē L.Markus-Narvila. “Par Spāres skolu vēl ir jādiskutē, vai mēs integrējam Spāres skolu Raiskumā, vai arī daļa skolēnu pievienojas vispār­izglītojošo skolu integrējošās programmās, jo speciālo skolu audzēkņu vidū ir bērni, kurus iespējams iekļaut vispārizglītojošās skolu programmās.”

Spāres pamatskolas nākotne nebūt nav izlemta, un L.Markus-Narvila atzīst, ka nākamajā mācību gadā izmaiņu nebūs, bet notiks process, lai pārkārtotu un pilnveidotu speciālās izglītības iestāžu tīkla darbību. “Mērķtiecīgi strādājam sadarbībā ar ministriju, lai plānotu programmas, radītu infrastruktūru, uzlabotu vides pieejamību. Mūsu uzdevums ir nodrošināt katram bērnam iespēju robežās pilnvērtīgu dzīvi,” teic Izglītības pārvaldes vadītāja. “Par Spāres pamatskolas slēgšanu šobrīd nav runas – plāns ir pārkārtot, pilnveidot, uzlabot šo izglītības sadaļu novadā. Ir jāveido vide iekļaujošajai izglītībai.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *