Raksti

Skolās

Skolu jaunieši interesējas par karjeras iespējām

Šī gada Karjeras nedēļas notikumos, lai arī pasauli pārņēmušās “Covid-19” pandēmijas ietekmē tie norisinājušies attālināti, piedalījušies pat tūkstotis Cēsu novada mācību iestāžu 7.-12.klašu audzēkņu, vēstīts pašvaldības mājaslapā.

Jau stāstījām, ka oktobra pēdējā nedēļā norisinājās par tradīciju kļuvusī tematiski izglītojošo aktivitāšu kampaņa “Karjeras nedēļa”, šogad ar saukli “Klau! Sadzirdi savas iespējas” mudinot jauniešus izmantot plaši pieejamo karjeras atbalstu un ieklausīties tieši skolotāju, karjeras konsultantu un arīdzan vecāku padomos.

“Karjeras nedēļas” rīkotāji – Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) – informē, ka kopumā diskusijās un citos tiešsaistes notikumos izdevies iesaistīt jauniešus no 70 pilsētu, novadu un paš­valdību apvienību izglītības iestādēm un 17 profesionālās izglītības kompetences centriem. Visā Latvijā šī nedēļu garā karjerai nozīmīgo izvēļu aktualizēšanas kampaņa vienojusi vairāk nekā 68 tūkstošus jauniešu. VIAA informācijas un karjeras atbalsta departamenta direktore Valda Akmentiņa ir gandarīta, ka “Covid-19” dēļ noteiktie ierobežojumi nav kļuvuši par šķērsli veiksmīgai Karjeras nedēļas norisei. “Jaunieši aktīvi līdzdarbojās gan reģionu organizētajos pasākumos, gan nacionālā līmeņa diskusijās tiešraidē, iesūtot jautājumus par karjeras izvēles tēmu un paužot domas tiešsaistes aptaujā. Īpaši liels prieks ir arī par Latvijas pilsētu un novadu skolu karjeras pedagogu atbalstu, atrodot inovatīvus veidus, kā jauniešus ieinteresēt un iesaistīt ar karjeras izvēli saistīto jautājumu diskusijās un pārrunās arī attālināti,” uzsver V.Akmentiņa.

Cēsu novada izglītības iestādēs bērni un jaunieši uzrunāti, organizējot video lekcijas, kurās profesionāļi stāstīja par savas profesijas izvēli un izglītības iespējām, par profesijai nepieciešamajām prasmēm un to apgūšanas iespējām skolas mācību priekšmetos. Karjeras aktivitātēs tika izmantotas interaktīvas infografikas, atgādinot, ka karjeras lēmuma pieņemšanas procesā jaunieši nav vieni un tiek sadzirdēti. Karjeras nedēļā sagatavotie plakāti, “domu kartes” u. c. izveidotie materiāli publicēti izglītības iestāžu mājaslapās, izvietoti izglītības iestādēs un turpmāk tiks izmantoti mācību un audzināšanas stundās.

Jaunieši iesaistījušies arī citos ar karjeras izvēli saistītos pasākumos. Bijusi virtuāla saziņa ar uzņēmumu un universitāšu pārstāvjiem, radošās darbnīcas un citas aktivitātes. Skolēni arī virtuāli viesojušies dažādās augstākās izglītības mācību iestādēs, saņemot informāciju par studiju iespējām Latvijā un ārvalstīs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *