Raksti

Skolās

Skolēnu vasarai pievilcīgas vietas

Vasarā Latvijā tiek organizētas simtiem nometņu skolēniem. Kopš pieņemti stingrāki noteikumi nometņu rīkotājiem, arī skolēnu vecākiem darīts zināms, kur un kā tiks organizēta bērnu pulcēšana, kādi noteikumi izpildīti, lai bērni būtu ar visu nepieciešamo nodrošināti, un ikviens mazais, pusaudzis vai jaunietis būtu drošībā.

Pārskatot vasaras nometņu garumgaro sarakstu, redzams, ka dažas vietas laukos ir ļoti iecienītas. Visbiežāk tiek izmantota paš­valdību un mācību iestāžu izveidotā un sakoptā infrastruktūra. Nav ko slēpt, nometņu uzņemšana mācību iestādēm dod pienesumu, jo telpas tiek izīrētas.

Vasarās uz Vecpiebalgu regulāri brauc rīdzinieki. Šī nometne vieno jauniešus, kuri liek lietā savu talantu, vasarā papildus apgūstot eksaktās zinātnes, jautājumus, kādi ne vienmēr ir pat mācību grāmatās. “Sarežģīto sistēmu nometne” un “Super YA” nometnes sekos viena otrai. Iespējams, tajās veidojas tādi talantīgi fiziķi kā Vjačeslavs Kaščejevs. Savu vasaras nometni Vecpiebalgā viņš tagad atceras ar to, ka beidzot ticis ārpus Rīgas un pirmo reizi apjautis, kas ir tā skaistā, īstā Latvija.
Vecpiebalgas vidusskola gadu no gada partneriem no Rīgas nodrošina labu infrastruktūru darbam un atpūtai, reizē uzņemot līdz pieciem desmitiem skolēnu. 7. jūlijā pirmās nometnes dalībnieki bija ieradušies.

Vasaras nometņu sarakstā daudzkārt figurē Priekuļi. Jūlijā uz Priekuļu tehnikuma bāzi atkal brauks bērni, lai vienu, tad otru nedēļu sakoptajā ciematā dzīvotu ar moto “Šļakatas pa gaisu”. Tie ir 7 līdz 11 gadus veci skolēni, kuri apgūs peldēšanas un velo­braukšanas prasmes.

Priekuļu tehnikumā izveidoto bāzi sportošanai, atpūtai un naktsmājām jau vairākus gadus nolūko Rīgas sporta skola, kura gatavo jauno maiņu lielajam hokejam. Tie ir jaunieši vecumā no 15 līdz 17 gadiem, kuri, spēcinot fizisko formu un arī rakstura īpašības, treniņos strādā un vakaros atpūšas Priekuļos. Šobrīd rit trenera Aigara Rezgala vadītā hokeja skola. Pēc tam būs nākamā grupa. Pie hokeja skolas audzēkņiem uz Priekuļiem ciemos brauks ar slavenais hokejists Oļegs Sorokins. Priekuļus vasaras nometnes rīkošanai nolūkojusi arī Talsu novada sporta skola. Tās audzēkņi ieradīsies jūlija otrajā pusē. Savukārt vasaras nogalē organizācija “DUEsport” nolūkojusi Priekuļu tehnikuma bāzi, lai 30 bērniem no 11 līdz 16 gadiem rīkotu nometni ar moto “Melnās bultas pēdas”.

Cēsīs par iecienītu nometņu vietu bērniem kļuvis izziņas centrs “Z(in)oo”. Šeit nometnes organizē ne tikai centrs Cēsīs, bet arī Latvijas Zinātnes centru apvienība. Vasarā paredzētas četras nometnes, kurās atraisīs bērnu zinātkāri. Tam Cēsīs radīti visi nepieciešamie apstākļi.

Lai vecāki pieteiktu bērna dalību nometnei, visbiežāk jārēķinās ar izdevumiem, dažkārt pat lieliem, jo nometņu organizatori ne vienmēr var rast atbalstītājus vai līdzfinansētājus. Tāpēc nometņu sarakstā, kas internetā publiskots, redzams, ka cenas par bērna uzturēšanos nometnē ir ļoti atšķirīgas: no 60 līdz 260 eiro.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *