Raksti

Skolās

Skolēni zīmē Moldovu

Pārdomas, pirms sākt. Pārgaujas novada skolu 54 skolēni piedalījās zīmējumu konkursā “Moldova manām acīm”.
Foto: Marta Martinsone – Kaša

Eiropas Vietējās solidaritātes dienā Aleksandra Bieziņa Raiskuma pamatskolā Pārgaujas novada skolu, arī Stalbes un Straupes pamatskolas audzēkņi piedalījās zīmējumu konkursā “Moldova manām acīm”. Katru mācību iestādi pārstāvēja 18 audzēkņi.

Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents pastāstīja par Moldovu un sadarbību ar šo valsti. “Mēs palīdzam Moldovai izvēlēties ceļu, kurp iet tālāk, lai tā kļūtu par attīstītu valsti. Moldova ir brīva, demokrātiska valsts, bet vēl daudz jāmācās, jāaug. Lai kādu valsti labāk iepazītu, par to jāuzzina vairāk, jāiepazīst tās kultūra. Un katra iepazīšana cilvēku bagātina. Kādu jūs redzat šo zemi, rādīs zīmējumi,” sacīja novada vadītājs.

Pirms konkursa skolēni noskatījās filmu par Riškani rajonu Moldovā, redzēja gan dabas ainavas, cilvēkus darbā un atpūtā. Pēc tam divās stundās bija jāuzzīmē savs Moldovas redzējums. Skolēni ķērās pie darba. Uz papīra lapām veidojās ainavas ar kalniem, baznīcām, laukiem – to raksturīgo, ko mazie pārgaujnieki bija ieraudzījuši filmā par Moldovu.

Pēc konkursa māksliniece, bērnu grāmatu ilustratore Valda Ošiņa atzina, ka varbūt nevajadzēja rādīt filmu, jo bērni fiksēja kadru, kas piesaistīja uzmanību, un to centās attēlot. “Bērnu darbos ir redzams skolotāja darbs. Pamatskolā tiek ielikts pamats – apgūtas dažādas tehnikas, lai bērni atver sevi radošajam,” teica māksliniece.

Rakstniece, puķkope un Pārgaujas novada domes deputāte Guna Rukšāne atklāja, ka bijis ļoti grūti izraudzīties labākos darbus. “Redzam, ja skolotājs stundās ļāvis brīvi darboties, stingri mācījis, tad konkursa darbi veido skaistu izstādi. Filmā mazu zilonīti parādīja pat it kā nemanāmu mirkli, un divos zīmējumos tas ir redzams. Katrā citādāks. Darbos es ieraudzīju Moldovu,” sacīja G.Rukšāne un uzsvēra, ka konkurss skolēniem deva iespēju atklāt, sajust un parādīt ko līdz šim nepazīstamu.

Žūrija izraudzījās labākos darbus un tikai pēc tam noskaidroja autorus. Konkursā 1. – 3.klašu grupā žūrijas atzinības izpelnījās Andris Millers un Mārtiņš Izmailovskis no Straupes pamatskolas un Keitija Ceriņa no A.Bieziņa Raiskuma pamatskolas. 4.līdz 6.klašu grupā par labāko darbu autoriem atzina Lindu Milleri, Rodrigo Tomiņu un Adeli Paulu Pelkavu no Straupes pamatskolas, 7.līdz 9.klašu grupā ar saviem zīmējumiem pārsteidza Ieva Rulle no A.Bieziņa Raiskuma pamatskolas, Rēzija Škestere no Straupes pamatskolas un Sabīne Strazdiņa no Stalbes pamatskolas. Savukārt Eva Laura Blaumane no A.Bieziņa Raiskuma pamatskolas ieguva žūrijas speciālbalvu.

Solidaritātes dienu zīmējumu konkursu Pārgaujas novada paš­valdība otro gadu rīko sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību, tā uzsverot sadarbību ar austrumpartnerības valstīm.

Pēc konkursa A.Bieziņa pamatskolas direktore Lolita Žagare atzina, ka pasākums skolēniem bijis radoša, izziņas pilna mācību stunda. Māksliniece Valda Ošiņa bērniem atgādināja: “Paturiet prātā, ka katru dienu, kad zīmējat, jūs atklājat pasauli no jauna. Arī konkursā. Tad, kad dzīvē esat ko sasnieguši, pasakiet paldies savam skolotājam.”

Mazie mākslinieki “Druvai” atzina, ka konkurss bijis interesants, jo varējuši zīmēt, ko vēlas, un pēc tam redzēt, kas iznācis citiem. Visiem patika arī fiziskās aktivitātes un garšoja Eiropas Vietējās solidaritātes dienas kūka.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *