Raksti

Skolās

Skolēni vasarā strādā labiekārtošanā

Priekuļu novada pašvaldība jau piekto gadu skolēniem piedāvā vasarā gūt darba pieredzi, strādājot novada teritorijas labiekārtošanā, un jauniešu interese par šo iespēju ik gadu palielinās.

Pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Fogele “Druvai” pastāstīja, ka šai vasarai reģistrēti 114 skolēnu pieteikumi, kas ir vairāk nekā iepriekšējos gados. Lai pēc iespējas vairāk gribētāju iegūtu darba vietas, tika noteikts īsāks laiks viena skolēna dalībai projektā – divas nedēļas. Līdz ar to novadā kopumā izveidotas 95 darba vietas, lai gan nedaudz skolēnu, kas pieteikušies vasaras darbam, tomēr paliek rezervistos.

Uzņēmēji skolēnu nodarbinātības projektā netiek iesaistīti, darbu jauniešiem piedāvā tikai pašvaldība. Priekuļos šogad pirmo reizi skolēnu darbu organizē sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA), iepriekš tas darīts tikai par novada budžeta līdzekļiem. Par paveikto skolēns saņem atalgojumu vismaz minimālās algas apmērā proporcionāli nostrādātajam darba laikam.

NVA projekta ietvaros skolēna darba algas apmaksai valsts dotācija darba devējam ir 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas, neliels atbalsts skolēnu darba vadītāja mēnešalgas apmaksai, kā arī valsts apņēmusies skolēniem segt normatīvajos aktos paredzētās veselības pārbaudes un apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darba vietās.

Tā kā NVA programmas nosacījumi paredz nodarbināt jauniešus vecumā no 15 līdz 20 gadiem, bet Priekuļu novada paš­valdība jau tradicionāli piedāvājusi šādu iespēju bērniem no 13 gadu vecuma, tad jaunākajiem darba darītājiem atalgojums arī šogad tiks segts no pašvaldības budžeta.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *