Raksti

Skolās

Skolēni mācās savīt zīmējumu un mūziku

Sadarbojas mūzikā. No kreisās: Noels Blūmiņš, kas mūziku mācās Limbažos, Kristīne Baltiņa - Dzērbenē, Gregors Kreicbergs - Cēsu Mūzikas vidussskolā, skolotājas Jūlija Sokolova un Ilze Petrovska, Elīza Eglīte, kas mācās Dzērbenē, un Marlēna Java - Cēsu Mūzikas vidusskolā.
Foto: no albuma

Mācēt izpildītā skaņdarba tēmu parādīt arī zīmējumā – tāds uzdevums bija Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas četriem audzēkņiem, kas piedalījās 3.starptautiskajā mūzikas un mākslas festivālā, ko rīkoja Mūzikas un mākslas vidusskola “Universum”.

“Tas bija izaicinājums, jo ne visi, kas spēlē mūzikas instrumentus, spēj kaut ko uzzīmēt, arī man pašai tas būtu sarežģīti,” par dalību pasākumā teic Cēsu Mūzikas vidusskolas skolotāja Ilze Petrovska, piebilstot, ka visiem beigu beigās zīmējums esot izdevies. Viņa arī stāsta, ka liels prieks bijis piedalīties šāda formāta pasākumā, kas veicina sadraudzību starp skolām un brīvāku atmosfēru, jo valsts nozīmes konkursu mācību gada garumā esot bijis gana daudz.

“Esam jau mazliet noguruši no konkursiem, no sacensības gara, tāpēc bija patīkami uzstāties tāda festivāla gaisotnē. Tāpat tā bija iespēja koncertēt publikai arī skolēniem, kas parasti valsts konkursos nepiedalās,” saka I.Petrovska un pastāsta, ka festivālā piedalījās divi viņas audzēkņi – Marlēna Java no 3.klases un Gregors Kreicbergs no 8.-, skolotājas Aijas Bārdiņas skolnieks Eduards Grimms (2.klase) un skolotājas Anitras Rauses audzēknis Rimants Dzintars Paeglis (8.klase).

“Festivālā katram bija jāsagatavo viens skaņdarbs, mūsu skolēni atskaņoja mācību programmā iekļauto. Bērniem par dalību festivālā liels prieks un gandarījums, tādās norisēs ar prieku noteikti piedalīsimies arī citreiz,” tā I.Petrovska.

Čella klases audzēkņi muzicēja arī ansamblī kopā ar Dzērbenes vispārizglītojošās un mūzikas pamatskolas un Limbažu Mūzikas un mākslas skolas jaunajiem čellistiem. Koncertmeistare ansamblim bija Dzērbenes skolotāja Jūlija Sokolova.

Festivāla rīkotāju, vidusskolas “Universum” direktora vietniece izglītības jomā Agnese Saukuma teic, ka pasākuma tēma ieskāva vairākas vērtības: mīlestība, prieks, miers, pacietība, laipnība, labprātība, uzticamība, lēnprātība, atturība. “Par šīm tēmām savā ikdienā domā katrs. Arī mūzika un māksla ir šo vērtību atspoguļojums, ”saka A.Saukuma.
Mūzikas un mākslas vidusskola “Universum” darbojas Valmierā, to dibinājusi SIA “Izglītības un attīstības centrs Universum”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *