Raksti

Skolās

Skolas turpina darbu zem Zaļā karoga

Cēsu novada skolas turpina darboties ekoskolu programmā. Jaunajā mācību gadā Starptautiskais Zaļais karogs piešķirts 11 mūspuses izglītības iestādēm. To saņem Priekuļu vidusskola un piecas pamatskolas: Amatas, Liepas, Rāmuļu, Stal­bes un Straupes. Augstais novērtējums piešķirts arī Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolai. Zem zaļā karoga tikko sāktajā mācību gadā strādās arī vairāki bērnudārzi: pirmsskolas izglītības iestāde “Mežmaliņa” Priekuļos, Līvu pirmsskolas izglītības iestāde, Jāņmuižas pirmsskolas izglītības iestāde, Dzērbenes vispārizglītojošās un mūzikas  pamatskolas pirmsskolas izglītības grupas.

Latvijas Ekoskolas sertifikāts piešķirts Cēsu 1.pamatskolai, bet Skujenes pamatskola saņēmusi pateicību par dalību programmā.

Kopumā Latvijā 176 izglītības iestādes arī kovida sarežģītajā laikā spējušas ieviest un saglabāt Ekoskolu programmas principus. Starptautiskais Zaļais karogs 2021./22. mācību gadā piešķirts 102 izglītības iestādēm, bet divas pirmsskolas izglītības iestādes – Alūksnes un Gulbe­nes 1. – saņēmušas augstāko – Ekoskolas vēstnieka statusu, kā arī, protams, Zaļo karogu. Ekoskolas sertifikāts piešķirts 44 izglītības iestādēm, bet pateicība par dalību 28.

Ekoskolu programmas vadītājs Latvijā Daniels Trukšāns atzinis, ka ir “patiesi liels prieks par izglītības iestādēm, kas tomēr ir spējušas pielāgoties pasaulē pastāvošajai situācijai un vides jautājumus uztver tikpat svarīgi kā līdz šim. Skolas integrēja vides tēmas gan attālināto mācību procesā, gan organizēja videi draudzīgus konkursus, viktorīnas, akcijas un kampaņas skolēniem un ģimenēm”.
Ikgadējais Ekoskolu apbalvošanas pasākums notiks 20. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, to varēs vērot tiešraidē Vides izglītības fon­da “Face­book” platformā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *