Raksti

Skolās

Skolās jau piesaka pirmklasniekus

No skolām, kuras ir Cēsu paš­valdības jurisdikcijā, pirmklasnieku uzņemšana kādā no divām 1. klasēm jau beigusies Cēsu 1. pamatskolā. Mācībām reģistrēti 60 bērni. Par to “Druvu” informēja pašvaldības Izglītības nodaļas speciāliste Anda Kamzole, kura apkopo Cēsu novada skolu datus.

Pirmklasnieku uzņemšana mācību sākšanai rudenī tikpat kā beigusies arī Cēsu 2. pamatskolas un Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolā, kur katrā piepildījušās divas klases. 2. pamatskolā reģistrēti 55 pirmklasnieki, sākumskolā 40 topošie pirmklasnieki. Valsts ar noteikumiem regulē bērnu skaitu klasēs. Būtiska loma ir skolas un klašu telpu lielumam. Pašvaldības nedrīkst pieļaut mazāku kvadratūru klašu telpās, nekā paredz noteikumi bērnu attiecīga skaita gadījumā. Tāpēc ne visās Cēsu skolās var veidot klases ar 30 bērniem. Skaitam jābūt mazākam.

Cēsu Pilsētas vidusskola ir pati plašākā pilsētā. Tā ir skola, kura var atļauties pirmklasnieku rindas papildināt arī tad, ja vecāki pieteic savu bērnu tikai 1. septembrī vai pat vēlāk. Daļa vecāku to arī izmantojuši, piemēram, īsi pirms mācību gada pārceļoties uz Cēsīm. Pašlaik vidusskolas 1. klasēs nākamajam mācību gadam pieteikti 37 bērni. A. Kamzole prognozē, ka klases pildīsies vēl vasarā, taču tas nenozīmē, ka ģimenes vēl nav izvēlējušās pirmklasniekam skolu. Iespējams, ģimene domā sūtīt bērnu uz vecāku biedrības veidoto Cēsu Jauno sākumskolu vai grib bērnu sūtīt kādā no piepilsētas skolām.

Līdz 9. janvārim Cēsu novada Izglītības nodaļas rīcībā esošie dati liecina, ka seši topošie pirmklasnieki ir pieteikti vienlaikus divās skolās. Tas liek domāt, ka ģimenes sūtīs bērnus pilsētas skolā, tikai nav izlēmušas tieši kurā un rezervējuši divas vietas. Pagaidām vispieprasītākā Cēsīs ir skola ar mūzikas ievirzi – 1. pamatskola. Vecāki jau sākuši pieteikt 1. klasē arī tos bērnus, kas skolas gaitas sāks tikai 2019. gada 1. septembrī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *