Raksti

Skolās

Skolā Drustos un Raunā

Pašvaldības lēmums, ka juridiski savienojamas Raunas novada abu pagastu skolas, ir pieņemts, bet nav skaidrs, kādi katrā mācību vietā būs ieguvumi. Novada domē apkopotā informācija liecina, ka ne Raunā, ne Drustos neizveidosies pa pilnvērtīgai 1. klasei. Iespējams, tāda tā nebūtu pat tad, ja visi novada pirmklasnieki tiktu aicināti vienā klasē. Pirms sešiem, septiņiem gadiem dzimušo ir tik maz.

Jau vasaras sākumā nolemts, ka Raunas vidusskolā neuzņems 10. klasi. Iemesls tas pats – klase, lai jaunieši varētu mācīties pēc modernām metodēm, nevar izveidoties. Uz vidusskolu mācīties reti nākuši jaunieši no apkārtējiem novadiem, jo katrā ir sava vidusskola, bet tiem, kuri beidz 9. klasi Raunā vai Drustos, mēdz būt mācību ieceres ārpus novada. Raunas vidusskolas direktors Edgars Plētiens pieļauj, ka pēc pāris gadiem mācību iestāde pārtaps par pamatskolu.

Pusgadu pirms Drustu pamatskolas nākamā akreditācijas termiņa Raunas novada pašvaldība pieņēma lēmumu pamatskolu juridiski pievienot Raunas vidusskolai. Apvienotās skolas direktors Edgars Plētiens tagad ir atbildīgs, lai arī Drustos īstenotās mācību programmas juridiskā aspektā ir nevainojami noformētas.

Jau pirms pāris gadiem, stājoties Raunas vidusskolas direktora amatā, viņam nācies pielikt pūles, lai skola atrisinātu nokavētos juridiskos jautājumus. Šovasar jārisina Drustos iekavētais, lai tiktu akreditētas tās īpašās programmas, pēc kurām mācījies un pamatskolas izglītību drīzumā iegūs ne viens vien skolēns. Tikai tad viņi varēs saņemt izglītību apstiprinošu dokumentu.

Lauku skolās, tajā skaitā Drustos un Raunā, lai būtu klašu piepildījums, pedagogi uzņemas strādāt arī ar bērniem, kuriem ir nopietnas mācīšanās grūtības. Katra bērna spējas tiek izvērtētas, pielāgotas speciālas programmas. Dažkārt skolotājiem vispārizglītojošā klasē jāīsteno vairākas dažāda rakstura programmas. Tikai tā bērni var mācīties tuvākajā, savas pašvaldības skolā. Raunas novada dome iecerējusi, ka abās mācību vietās – Drustos un Raunā -to turpinās nodrošināt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *