Raksti

Skolās

Siguldas novadā vasarā nodarbinās vairāk nekā 320 skolēnus

Jūnijā sācies Siguldas novada pašvaldības un novada uzņēmēju īstenotais jauniešu nodarbinātības projekts, kura laikā iespēja strādāt un apgūt pirmās darba prasmes ir vairāk nekā 320 novada skolēniem vecumā no 13 līdz 19 gadiem, kuru dzīvesvieta deklarēta Siguldas novadā.

Kā aģentūru LETA informēja Siguldas novada domes Sabiedrisko attiecību pārvaldes vadītāja Diāna Vītola, Siguldas novada pašvaldības Izglītības pārvaldes un darba drošības speciālisti šonedēļ pārbaudīja skolēnu nodarbinātības projektā iesaistītos darba devējus. Apmeklējot skolēnu darba vietas, secināts, ka skolēnu darba vide ir droša un darba devēji ir jauniešus iepazīstinājuši ar veicamajiem uzdevumiem.

Visās darba vietās pašvaldības noteiktās prasības tiek ievērotas un skolēni atbildīgi veic viņiem uzticētos pienākumus – labiekārto iestāžu un uzņēmumu teritorijas, stāda puķes, palīdz bērnudārza audzinātājām, uzkopj telpas, fasē saldējumu, kārto un marķē preces, kopā ar amatniecības meistariem darina suvenīrus, veic administratora pienākumus, koordinē tūristu plūsmu, palīdz lietvedībā un veic citus pienākumus, uzkrājot pirmo darba pieredzi, lietderīgi pavadot savu brīvo laiku un papildinot ģimenes budžetu.

Gan darba devēji, gan skolēni atzīst, ka projekts ir ļoti nepieciešams un arī nākamajās vasarās labprāt izmantos iespēju strādāt vai nodrošināt darba vietas.

Skolēnu nodarbinātības pasākumus vasaras brīvlaikā finansē pašvaldība, uzņēmējiem būs jāsedz tikai darba devēja sociālais nodoklis. Siguldas novada pašvaldība skolēnu vasaras nodarbinātības projekta īstenošanai paredzējusi 45 700 eiro.

Darbu skolēniem šovasar piedāvā 39 uzņēmēji un 20 pašvaldības iestādes un struktūrvienības. Vecākie skolēni strādā mēnesi, bet jaunākie – divas nedēļas.

Skolēnu vasaras nodarbinātības projekts Siguldas novadā norisinās kopš 2010.gada. 2015.gadā skolēnu vasaras nodarbinātības projektā iesaistījās 283 skolēni, 28 Siguldas novada uzņēmēji, kā arī 17 pašvaldības iestādes un struktūrvienības. Projekta īstenošanai tika izlietoti 38 935 eiro.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *