Raksti

Skolās

“Saules takas” bērni motormuzejā

Foto: no albuma

Aizvadītā gada nogalē, pateicoties AS “Cēsu alus” atbalstam, dienas centra “Saules taka” bērni devās izzinošā un izklaidējošā ekskursijā uz Rīgas Motormuzeju un kinoteātri “Forum Cinemas”, par to pastāstīja dienas centra “Saules taka” vadītāja Inga Vīksna.

Bērni Motormuzejā ieguva zināšanas par senajām mašīnām, to uzbūvi un transportlīdzekļu dažādību iepriekšējos gadsimtos. Ekskursijas laikā atklājās, ka mazākie bērni pirmo reizi dodas uz Rīgu un arī Motormuzeju gandrīz visi bērni apmeklēja pirmo reizi. Bērni bija pārsteigti par senajām mašīnām, to izskatu, ekskursijas gidam aktīvi uzdeva sev interesējošos jautājumus.

Pēc Motormuzeja apmeklējuma bērni devās uz kinoteātri “Forum Cinema” noskatīties filmu “Ferdinands”. Arī šogad bija bērni, kuri kinoteātri apmeklēja pirmo reizi. Filmiņa bija pamācoša, par draudzību, attiecībām un atšķirīgā pieņemšanu. Kā bērni atzina, tad filmiņas laikā gan  raudājuši, gan arī smējušies. Bijis ļoti žēl Ferdinanda brīžos, kad pret viņu draugi tik slikti izturējušies.

Pēc ekskursijas bērni dalījās savās atziņās par pavadīto dienu. “Ekskursija bija ļoti jauka. Motormuzejā bija ļoti interesanti, daudz ko jaunu uzzināju. Šāda veida ekskursijas ir ļoti foršas, jo tur var tikt un redzēt tādas vietas, kur nav būts. Kinofilmiņa “Ferdinads” bija ļoti aizkustinoša un mīļa. Ir cilvēki, kuri šādas lietas nenovērtē, bet es noteikti novērtēju un vēlētos vēl šādas ekskursijas. Liels paldies tiem, kuri šo ekskursiju organizēja,” izteicās 13 gadus jaunā Elīna. Savukārt 11 gadīgā Paula norādīja: “Patika viss, it īpaši filma  “Ferdinands”.” Santai (11 gadi) paticis motormuzejs, jo tur bijis interesanti padomāt par pagātni.
Savukārt desmitgadīgais Inguss vērtēja: “Man ekskursijā patika tas, ka mēs redzējām pasaulē nesmukāko mašīnu. Tas, ka mēs uzzinājām pasaules ātruma rekordu mašīnai, kura brauc pa sauszemi, kā arī, cik biezi ir bruņumašīnas logu stikli. Un uzzināju, ka agrāk mašīnām nebija numurzīmes. Ekskursija bija ļoti interesanta.”

Visi ekskursijas dalībnieki saka lielu paldies AS “Cēsu alus” par patīkamo ekskursiju un nenovērtējamo atbalstu dienas centra “Saules taka” bērniem. I.Vīksna norāda, ka vietējā uzņēmuma atbalsts iepriecina un izglīto ikvienu bērnu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *