Raksti

Skolās

Satiekas ar valsts olimpiāžu laureātiem

Lepni par ģimnāzistiem Mairita Kaņepe

Uz Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāziju devās Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders un Izglītības nodaļas vadītāja Lolita Kokina, lai satiktos ar skolotāju Laumu Micāni un pieciem viņas audzēkņiem, kuri lieliski startējuši valsts bioloģijas olimpiādē, uz Cēsīm atvedot visu kalumu medaļas.

Spiežot roku laureātiem – Jurim Ķibildam un Norai Ķibildai, Agijai Lācei, Gundai Zvīgulei un Dartai Cinei, viesi pauda

lepnumu par jauniešu lieliskajām zināšanām un pateicās skolotājai par meistarību, ar kādu viņa prot ieinteresēt par bioloģiju.

Sarunā pie kafijas viesi uzzināja, ka trīs no ģimnāzistiem – Noru, Agiju un Gundu nākošnedēļ gaida atkārtota

sāncensība – šoreiz par iekļūšanu valsts komandā, lai vasarā startētu olimpiādē Dienvidkorejā.

Juris jau vairakkārt Latviju pārstāvējis starptautiskā līmenī un noteikumi neļauj viņam atkārtoti pieteikties valsts komandā.

Toties daudzās medaļas Jurim nodrošinājušas uzņemšanu Latvijas Universitātē, ko šovasar viņš arī izmantos. Durvis vaļā uz augstskolu ir arī Gundai, bet viņa nolēmusi studēt Kembridžas universitātē un jau izturējusi iestājpārbaudījumu.

Par bioloģiju kā nākotnes profesiju sapņo arī 11. klases skolnieces Agija un Dārta. Gatavojoties olimpiādēm, lasot visu skolas bibliotēkā pieejamo literatūru, tajā skaitā 1200 lappušu biezo starptautisko mācību grāmatu „Bioloģija”, kas vēsta par visu modernāko šajā nozarē, viņas jau apguvušas daļu no studiju vielas.

Skolotāja Lauma Micāne no gada uz gadu veic īstu misiju un audzēkņiem laimējies, ka satikuši viņu savā ceļā.

Mairita Kaņepe

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *