Raksti

Skolās

Sāk ar jaunām iecerēm

Nītaures Mūzikas un mākslas pamatskolas pedagogi gatavi atgriezties mācību procesā.
Foto: no albuma

Kopīgs pasākums pirms mācību gada sākuma skolotājiem un citiem mācību iestādes darbiniekiem – tā jaunais darba cēliens sākās Nītaures Mūzikas un mākslas pamatskolā. Arī mācību gada laikā iecerēti saliedēšanās pasākumi un radošas diskusijas.

“Skolā ir jauna iedvesma, jaunas idejas un redzējums, kā piepildīt skolu un skolas vidi ar radošumu, zināšanām, prieku, tāpēc skolotājiem un pārējiem darbiniekiem rīkojām kopīgu pasākumu. Tā mērķis ir dot iespēju katram būt kopā brīvā, radošā atmosfērā pirms tāda aktīva mācību darba uzsākšanas. Bijām skaistā izbraucienā uz Springšļu dzirnavām, kur to īpašnieki Viviāna Zipa un Jānis Zips mūs iepazīstināja ar “Tautas bibliotēku”, kura paredzēta kā grāmatu apmaiņas bibliotēka,” stāsta Nītaures Mū­zikas un mākslas pamatskolas direktore Kamēlija Straume. “Tā­pat mums bija muzikāla atpūta, lai darbinieku kolektīvs varētu mierīgi noskaņoties un radoši iedvesmoties jaunajam mācību gadam, kas jau ir atnācis.”

Kā pilnveidot iespēju sadarboties un radoši iesaistīties skolas dzīvē, izrunāts jau pirmajā pedagoģiskajā sēdē, kurā pārrunāti galvenie lēmumi un darbības virzieni. “Sāksim ieviest jaunu ideju, organizējot skolotāju radošās pēcpusdienas, kuras nodēvējām par “Cepli”. Tajā tad cepsim dažādus projektus un notikumus, lai papildinātu mūsu skolas dzīvi. Plānojam arī bērniem organizēt profesiju pēcpusdienas, kur viņi iepazīsies ar dažādu nozaru pārstāvjiem, lai rosinātu interesi par iespējamo nākotnes profesijas izvēli,” par plāniem šajā mācību gadā pastāsta skolas direktore.
Taujāta par Zinību dienas pasākumiem, K.Straume teic, ka visi saimnieciskie darbi skolā un tās teritorijā ir pabeigti. “Ar Amatas apvienības pārvaldes atbalstu esam skaisti sakopuši parku pie skolas, saposts bērnudārza rotaļu laukums, kas kļuvis daudz krāsaināks. Katrs pedagogs ir piedomājis, lai, atnākot tieši uz viņa stundu un klasi, bērniem ir prieks satikties un ir interesanti aizvadīt mācību procesu,” teic skolas jaunā direktore.

Zinību dienas svinīgais brīdis šodien plānots Nītaures estrādē, kurā piedalīsies Cēsu novada paš­valdības pārstāvji, arī Amatas apvienības pārvaldes vadība. “Pēc svinīgās daļas Nītaures estrādē plānojam uzsākt jaunu 1.septembra tradīciju, skolotājiem, skolēniem un viņu vecākiem dodoties gājienā pa pagastu, lai visi iedzīvotāji zinātu, ka atsākam mācības.”
K.Straume atzīst, ka pati kā skolas jaunā direktore ir pilna apņēmības sniegt uzmanību katram skolēnam, skolotājam un citiem mācību iestādes darbiniekiem. “Tā ir skolas sirds, un tai ir jāpukst,” emocionāla ir skolas direktore.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *