Raksti

Skolās

Raiskumā ienākusi cita direktore

Par Raiskuma internātpamatskolas – rehabilitācijas centra direktori sākusi strādāt pedagoģe Lolita Žagare. Viņas kandidatūru konkursa kārtībā izraudzījusies Pārgaujas novada domes komisija. Līdzšinējā pieredze skolas vadībā L.Žagarei bijusi Vecpiebalgas vidusskolā.

“Šodien notika skolas pieņemšana darbam gaidāmajā mācību gadā, notiks arī pedagoģiskās padomes sēde,” par trešo darba dienu amatā pastāstīja Lolita Žagare. Internātskola Raiskumā pilda īpašas funkcijas saistībā ar bērnu veselības uzlabošanu, sociālo iemaņu veidošanu skolēniem ar veselības funkcionāliem traucējumiem. Pirms jaunā mācību gada skolā bija reģistrēts nedaudz mazāk kā simts audzēkņu, kuri internātskolā ieradīsies mācīties no dažādām paš­valdībām.

Pārgaujas novada pašvaldība jaunajai skolas direktorei izvirzījusi uzdevumu radīt papildu iespējas bērniem, kuri internātskolā uzturas veselības uzlabošanas, rehabilitācijas saņemšanai. Skola ir labi uzturēta, modernizēti apstākļi mācībām un sadzīvei, tāpēc pašvaldība ir ieinteresēta, lai internātskolai vairāk tiktu pievērsta sabiedrības uzmanība.

Raiskuma internātskolai ir uzdevums sagatavot cilvēku, kurš tālākā dzīvē varētu būt aktīvs pilsonis, neskatoties uz ar veselību saistītajiem ierobežojumiem. “Tas ir cilvēks, kurš pats pietiekami aktīvi spēj par sevi gādāt, cilvēks, kurš, neskatoties uz veselības radītiem ierobežojumiem, var kļūt par darba ņēmēju un dažs pat par darba devēju,” par uzdevumu, ko, strādājot direktora amatā, cer īstenot, saka L. Žagare. Viens no svarīgiem internātskolas devumiem ir veidot audzēkņu sociālās prasmes dzīvošanai, kad skolas laiks būs aiz muguras.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *