Raksti

Skolās

Pirms mācību gada noslēguma dodas pārgājienos un ekskursijās

Piedzīvojumu parkā. Straupes pamatskolas skolēni pārbauda savu drosmi un veiklību.
Foto: no albuma

Maija izskaņa ir ne tikai eksāmenu, bet arī dažādu pārgājienu un ekskursiju laiks skolās, kad skolēni plaši iepazīst Latvijas skaistumu un dažādību.

Operas teātris jāredz

Skujenes pamatskolā, kamēr 9. klases skolēni cītīgi pildīja eksāmenu uzdevumus matemātikā, citi audzēkņi apmeklēja Meža dienas pasākumus Tērvetes dabas parkā. Skolas ekskursiju organizatore, skolotāja Agnese Caunīte – Bērziņa teic: “Meža dienas ir tradicionāls pasākums, bet mēs te esam pirmo reizi, izbaudot gan rakstnieces Annas Brigaderes Pasaku mežu, gan Meža dienas. Turklāt mūsu skolēni, kas piedalījās Zaļās jostas bateriju vākšanas konkursā, prezentēs priekšnesumus.”

Sestās līdz devītās klases audzēkņiem skolas gada noslēgums bija zīmīgs ar baleta izrādi “Dons Kihots” Rīgā, ko noskatījās, izmantojot projekta “Skolas soma” atbalstu. Agnese Caunīte – Bērziņa vērtē, ka katram vismaz reizi dzīvē ir jāizbauda operas atmosfēra un uzvedums, ko piedāvā: “Skolā ik pa reizei rīkots Nacionālās operas un baleta operas apmeklējums, bet iepriekšējā reize bija pirms krietna laika. Tāpēc vēlējāmies vecāko klašu bērniem parādīt skaisto ēku, uzvedumu. Gan meitenēm, gan puišiem bija pozitīvas emocijas, varēja redzēt, ar kādu interesi viņi no balkona skatījās uz skatuves notiekošajā. Bērniem ļoti patika, viņi bija acīgi, ievēroja, kādus instrumentus spēlē orķestrī, tāpat starpbrīžos pārsprieda baleta sižetisko līniju un iespējamo    iznākumu.    Izrāde ir vecumposmam labi piemeklēta un atbilstoša, lai bērnus ieinteresētu un rosinātu    viņiem vēlmi vēl kādu reizi aizbraukt uz operu. Operas apmeklēšana un baleta izrādes baudīšana ir iespēja bērniem vēl vienā veidā bagātināties, paplašināt redzējumu, iepazīt tik dažādo mākslas pasauli.”

Īpašā ekskursija čaklākajiem

Liepas pamatskola arī jaunajā novadā turpinās jauka tradīcija – pateicības ekskursija čaklākajiem skolēniem. Skolas direktore Anžela Kovaļova apliecina: “Ar to sakām paldies olimpiāžu un konkursu dalībniekiem, skolēniem, kuriem ir tikai pozitīvi ieraksti par uzvedību, tādā veidā atbalstot un īpaši izceļot tādu uzvedību un arī aktivitāti sabiedriskajā dzīvē. Pēdējā mācību gada dienā, 31. maijā, pēc skolas Zaļā brīža skolēni dodas uz Limbažu muzejiem:    novadpētniecības, sudraba muzeju, arī ugunsdzēsēju depo un citviet.” Direktore piebilst, ka arī katra klase devusies ekskursijā. Vieni skolēni izvēlējušies Mazsalacu, kur pabūt Skaņaiskalnā, citi Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju Rīgā, ekskursiju uz Līgatni un citur.

Arī makšķerēšana ir prasme

Straupes pamatskolas direktores vietniece audzināšanas darbā Elita Pakalne atzīst, ka skolēni šajā pavasarī izbauda laiku, kad beidzot drīkst doties gan mācību, gan izklaides ekskursijās: “Kamēr 9.klases skolēni kārto valsts pārbaudījumus, pārējie cenšas viņus netraucēt un laiku pavada aktīvi ārpus skolas. Jau par tradīciju ir kļuvusi pēdējā dizaina un tehnoloģiju stunda zēniem, kad visi 5. – 8. klases puiši kopā ar skolotāju Jāni Mičuli dodas makšķerēt uz Riebiņa ezeru.”

Vairākas klases devās uz Rīgu, apmeklēja Latvijas Nacionālo dabas muzeju, ilūziju muzeju “Cosmos”, kinostudiju, Rīgas Motormuzeju. Vienai klasei mācību gada noslēguma ekskursija bija Raunas viduslaiku pils apmeklējums, turpat Raunā pabija siera ražotnē, priecājās par Raunas Staburagu, bet “Jaunieviņās” apskatīja savvaļas zirgus.

Ekskursijas un piedzīvojumi saistīti arī ar skolas eko gada tēmu “Enerģija” . Elita Pakalne teic: “Enerģiski cilvēki zina, kur tērēt un kur uzņemt enerģiju. Ar sportu un enerģiju saistījās 7. klases aktivitātes Valmieras Sajūtu parkā,    8.klase aktīvi sportoja un pārbaudīja sava spēka robežas Siguldas piedzīvojumu parkā “Tarzāns”. 2.klases bērni noskaidroja visu par veselīgo makaronu tapšanu un iztērētās enerģijas atgūšanu. Enerģijas pārbaudē iesaistījās arī 3., 5. un 6.klase batutu parkā “Jump Space”.”

Ekskursijas par tēmu

Līgatnē Jauno Līderu vidusskolā atpūtas pasākumu tēmu izvēli pakārto mācību procesam. Dienas pirmā daļa ir veltīta vienam vai vairākiem mācību priekšmetiem, bet dienas turpinājumā ir tematiski atbilstoša    izklaidējoša aktivitāte. Apmeklēts Salaspils Botāniskais dārzs, Motormuzejs, Anatomikums un citas vietas. Skolas budžetu vienmēr cenšas sakārtot tā, lai vismaz reizi mācību gadā katrai klasei samaksātu transportu mācību ekskursijai. Tāpat skola izmanto iespējas, ko sniedz pati Līgatne ar meža takām, dabas skatiem, Līgatnes upītēm un Gaujas krastiem, ko skolēni iepazīst pārgājienos visos gadalaikos.

Izvēloties ekskursiju galamērķi, ņemts vērā, ka degvielas cenu kāpuma dēļ dārgāk jāmaksā par autobusa izmantošanu, tāpēc nereti izglītības iestādes izvēlējušās iepazīt vietas, uz kurām nav jāmēro tāls ceļš.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *