Raksti

Skolās

Pirmo palīdzību sniedz pārliecinoši

Uzvarētāju komanda ar iegūto kausu. Ivo Auziņš ( no kreisās) Baiba Jermolājeva, Marta Laura Kleša, Andra Eva Riekstiņa, Signija Betima Baranovska un Roberts Puriņš pieņemšanā pie skolas direktores fotografējas Cēsu Valsts ģimnāzijas vēsturei.

Uzņēmība un mērķtiecība, apgūstot pirmās palīdzības sniegšanu, Cēsu Valsts ģimnāzijas komandai ļāva pārspēt ne vien sāncenšus Vidzemē.

Zināšanas un prasmes Latvijas Sarkanā Krusta rīkotajās pirmās palīdzības sniegšanas sacensībās valsts mērogā cēsniekus izvirzīja 1. vietā, 2. vietu ieguva Olaines 1. vidusskola, atpaliekot par 160 punktiem. 3. vietā Do­beles Valsts ģimnāzija ar 200 punktu deficītu.

Mācību gaitā aktivitāti komandas saliedēšanā izrādīja Roberts Puriņš. Viņš novērtē arī citu skolasbiedru vēlmi atbalstīt sacensību dalībniekus tieši gatavošanās laikā. “Mums palīdzēja arī citi skolas jaunieši, iesaistoties mācību procesā ar teorijas jautājumu uzdošanu un atbilžu sagaidīšanu,” saka Roberts Puriņš un par uzvaru valsts mērogā zina teikt, ka “tā bija mūsu neatlaidība – nostrādāt komandai visu tik perfekti, lai varētu iet līdz galam – uzvarēt”. Skolā vispirms bijis aicinājums nākt un pieteikties komandā. “Tas bija brīvprātīgs lēmums, katrs pats pieteicās, jo bija ieinteresēts apgūt pirmās palīdzības sniegšanu. Mūsu pedantisms teoriju iemācīties vārds vārdā, lai zināšanas būtu stabilas un labi strādātu praksē, bija pamats visam. Zinājām teoriju, tā mums bija katram galvā, tāpēc arī veicās praksē,” atzīst jaunietis.

Komandu trenēt līdzēja Anete Derģe un Mārtiņš Luste, kuri šo jomu pārzina, jo paši savulaik apguvuši zināšanas un prasmes pirmās palīdzības sniegšanā. Jau­niešiem padomus sniegusi arī skolas medmāsa Amanda Baltā.

Komandas dalībniece Baiba Jermolājeva uzsver, ka konkurence valsts mērogā bijusi liela. Gūstot punktus par uzdevumu izpildi, komandas cita citai cieši sekojušas. “Konkurence bija, bet pārliecinoši uzvarējām,” norāda Baiba un atzīmē, ka grūtākais no sacensību etapiem bijis tas, kurā nācies pārvarēt iespējamo saziņu starp cietušajiem un palīdzības sniedzējiem. Uzdevuma noteikumi paredzējuši, ka ar vienu no cietušajiem var daļēji sarunāties, jo viņš var atbildēt angļu valodā, bet otrs vispār nerunā gūtās traumas dēļ. “Šajā uzdevumā mums veicās mazāk, tomēr galu galā spējām iegūt pietiekami daudz punktu,” par piedzīvoto stāsta Baiba Jermolājeva.

Pirmās palīdzības sniegšanas sacensību sērijā tagad ir pauze. “Gaidīsim no Latvijas Sarkanā Krusta ziņu, iespējams, vasarā dosimies uz šādām sacensībām ārzemēs,” par turpmāko teic Roberts Puriņš.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *