Raksti

Skolās

Pedagogi mācās meklēt

Nūjotājas pie Āraišu dzirnavām. Vasaras akadēmijā mācības mijās ar aktīvām nodarbēm un ekskursijām.

Pedagogi no dažādiem Latvijas reģioniem šonedēļ tiekas Drabešu Jaunajā pamatskolā, kur norisinās Mūžizglītības un kultūras institūta VITAE Vasaras akadēmija “21.gadsimta prasmes 21.gadsimta mācību stundā”.

Atklāšanas pasākumu ar klātbūtni pagodināja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska un Amatas novada domes priekšsēdētāja Elita Eglīte, kuras, uzrunājot pedagogus, iedrošināja viņus izkāpt no savas komforta zonas.

Pedagogiem trīs dienu garumā ir iespēja darboties profesionālās pilnveides programmā, kā arī apmeklēt dažādas darbnīcas, kopskaitā – sešpadsmit, piemēram, “Interaktīvas spēles klases kolektīva stiprināšanai”, “Uzņēmības attīstīšana”, “Jaunietis un mūsdienu tehnoloģijas”, “Metodes un paņēmieni skolēnu lasītprasmes veicināšanai”, “Pašvadīta mācīšanās: kas jāprot pedagogam?” un daudzas citas. Vasaras akadēmijas vakara programmā tiek piedāvāta arī profesionālā atpūta, kurā iekļauti sarunu šovi, ekskursijas pa Āraišu apkārtni un Liepasmuižu, kā arī muzikāli sveicieni. Aktīvā dzīvesveida piekritēji ar lielāko prieku izmēģina nūjošanas meistarklasi.

VITAE valdes priekšsēdētājs Uldis Dūmiņš “Druvai” pastāstīja, ka Vasaras akadēmijas mērķis ir sniegt pedagogiem zināšanas un jaunas un mūsdienīgas pieejas mācību procesa uzlabošanai. Mācību noslēgumā pedagogi saņem apliecību par profesionālo pilnveidi.

Cēsu Pilsētas vidusskolas sociālā pedagoģe Lienīte Rogoļeva atklāja, ka šādā pasākumā piedalās pirmo reizi un pieteikties pamudinājusi kolēģe. L.Rogoļeva atzīst: “Ja būs iespēja, noteikti apmeklēšu šādu pasākumu arī nākamgad. Šajā Vasaras akadēmijā programma ir ļoti piepildīta un noderīga – tiek piedāvātas gan veselīgas aktivitātes, gan sniegts daudz noderīgas informācijas par aktuālo mūsdienu izglītības procesā. Pedagogiem šādi pasākumi ir nepieciešami, jo piedāvā jaunu skatījumu gan uz skolas dzīvi, gan uz sevis pilnveidošanas procesu. Te iedod ne tikai instrumentus, kā darīt lietas citādi, bet arī to, kā pilnveidot sevi kā pedagogu. Šeit ir skolotāji, kuri vēlas kaut ko jaunu, kuri vēlas ko mainīt, atrodot sevī to īpašo dzinēju!”

Vasaras akadēmija pulcē teju 100 pedagogu, tajā skaitā arī deviņus no Cēsīm, Amatas, Priekuļiem un Skujenes. Šāds izglītojošs pasākums notiek jau trešo gadu, iepriekš tas rīkots Līgatnes novada “Ratniekos”, bet šogad izvēlēta Drabešu Jaunā pamatskola. Vasaras akadēmiju organizē Mūžizglītības un kultūras institūts VITAE sadarbībā ar Amatas novada paš­valdību. Mūžizglītības un kultūras institūta VITAE pamatā ir vēlme sniegt ieguldījumu personības garīgās un intelektuālās attīstības veicināšanā ar izglītībā, zinātnē un kultūrā pieejamiem resursiem un metodēm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *