Raksti

Skolās

Pasniegtas Draudzīgā aicinājuma fonda medaļas

Apbalvo. Annai Būrei, kura daudzus gadus vadīja Cēsu 1.pamatskolu, apbalvojumu par veikumu izglītības darbā pasniedz atjaunotās Latvijas valsts pirmais Valsts prezidents Guntis Ulmanis.
Foto: Publicitātes

Jau 21. gadu Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā (DACVĢ) notika Draudzīgā aicinājuma fonda medaļu un Goda diplomu pasniegšanas ceremonija, pulcējot cilvēkus no visas valsts.

Ģimnāzijas direktore Dace Eglīte uzsver, ka šis skolai ir īpašs notikums: “Draudzīgais aicinājums ir idejas svētki, tā ir sava veida misija, ko cenšamies pildīt, gan noturot vēsturiskās tradīcijas, gan meklējot jaunas, šim laikam atbilstošas formas. Tā nav tikai šī viena ceremonija, bet dažādu pasākumu cikls, kam nopietni gatavojamies.”

Apbalvošanas ceremonija ir centrālais pasākums, kuplais apmeklētāju pulks apliecina, ka tradīcija ir novērtēta. Tajā piedalās atjaunotās Latvijas pirmais Valsts prezidents Guntis Ulmanis, kurš allaž uzsvēris, cik nozīmīga šī tradīcija. Uzrunājot sanākušos, viņš teica, ka vienmēr 28.janvārī, Kārļa dienā, pieceļoties uzliek pirkstā 1938.gadā Kārlim Ulmanim gatavoto Nameja gredzenu un zina, ka šajā dienā jābrauc uz Cēsīm.

G. Ulmanis diviem DACVĢ ģimnāzistiem Lindai Prokof­jevai un Matīsam Platacim, kā arī skolas bibliotēkai dāvināja Latvijas nacionālo enciklopēdiju un J. N. Harari darbu “Sapiensi. Cilvēces īsā vēsture”. Apbal­vojumu pasniegšanā piedalījās arī Draudzīgā aicinājuma fonda priekšsēdētājs Jānis Endele. Šogad fonds, piešķirot apbalvojumus, bija pagodinājis tādas sabiedrībā pazīstamas savas jomas izcilības kā literātu Viktoru Kalniņu (Viks), latviešu animācijas filmu režisorus un animācijas studijas “Dauka” dibinātājus Rozi Stiebru un Ansi Bērziņu, mūzikas izdevniecības “Upe tuviem un tāliem” direktori Ivetu Mielavu, latviešu dokumentālo un mākslas filmu režisori Ināru Kolmani, biedrības “Pēdas LV” valdes priekšsēdētāju Vitu Jaunzemi.

Apbalvoto vidū vairāki Cēsu novada izglītības stiprinātāji un atbalstītāji, tostarp ilggadēja, nu jau bijusī Cēsu 1.pamatskolas direktore Anna Būre, Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskolas profesionālo priekšmetu skolotājs Mārtiņš Jurciņš, Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas skolotājas Ilze Žvarte un Lelde Krastiņa un citi.

Muzikāli emocionālo noskaņu uzbūra Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņi, DACVĢ jauktais koris, skolas teātris un vokāli instrumentālais ansamblis, kas izpildīja Imanta Kalniņa dziesmas ar Vika vārdiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *