Raksti

Skolās

Pasākumi nav atcelti

Vidzemes Augstskolas (ViA) studentiem nodarbības šobrīd notiek tiešsaistē platformā Webex, kas sniedz iespēju veidot attālinātas sanāksmes un lekcijas, veidot video ierakstus un veikt ziņapmaiņu.

Attālinātās mācības studenti novērtē, bet nepieciešama arī neliela izklaides deva un pasākumi, tāpēc ViA Studentu apvienības pārstāvji aprīlī interesentiem piedāvā divus neklātienes pasākumus par vidi un veselību.

ViA 1.kursa studiju programmas “Tūrisma organizācija un vadība” studente un ViA Studentu apvienības vides virziena vadītāja Jevgēņija Kalinčuku stāsta: “Mēs 23. aprīlī aicinājām visus interesentus tiešsaistē noskatīties filmu “That Sugar Film” par cukura ietekmi uz organismu. Priecājāmies, ka to skatījās ne tikai mūsu augstskolas studenti, bet skatītāju vidū bija arī vidusskolēni un citu augstskolu studenti. Pēc filmas notika diskusija, skatītāji atbildēja uz jautājumiem, piemēram, kāds ir viņu iecienītākais našķis, no kura visgrūtāk būtu atteikties. Vairāki skatītāji atzina, ka iepriekš nav zinājuši, kā cukura daudzums ietekmē viņu zobus, smadzenes, procesus organismā, kaitējot veselībai. Diskusijas nobeigumā saņēmām arī ieteikumus par filmām, kuras varētu rādīt turpmāk.

Tiešsaistes studijas, no vienas puses, ir ļoti ērtas, jo studenti studiju procesam seko līdzi no mājām, taču, no otras puses, šāds ikdienas ritms ikvienu pakļauj ne tiem veselīgākajiem kārdinājumiem, kā, piemēram, nereti pārmērīgu našķošanos ar saldumiem, saldinātiem dzērieniem un citiem neveselīgiem pārtikas produktiem. Vēlamies, lai studenti vairāk piedomā par veselīgu dzīvesveidu.”

Savukārt 30. aprīlī notiks studentu un citu interesentu iecienītās izglītojošās pusdienas Smart Lunch [eko], kur ikvienam būs iespēja ViA youtube kanāla tiešraidē viesoties Cēsīs pie beziepakojuma veikala vadītājas un zero waste kustības vēstneses Agneses Gaideliones, lai uzzinātu ko vairāk par to, kā dzīvot dabai draudzīgāk, kā ikdienā samazināt atkritumu patēriņu mājsaimniecībā, un daudz ko citu. Ja nav iespēja pieslēgties tiešraidei, izglītojošo video būs iespējams noskatīties arī pēc tam sev ērtā laikā.

Smart lunch ir vieslekciju programma, kas Vidzemes Augstskolas studentiem, pasniedzējiem, darbiniekiem, absolventiem un citiem interesentiem ļauj smelties iedvesmu un uzzināt jaunu informāciju. Smart lunch jeb izglītojošas pusdienas ir iedibināts tradicionāls pasākums Vidzemes Augstskolā, tas norisinās jau vairākus gadus. ViA youtube kanālā ikviens var apskatīt arī iepriekšējo pasākuma ierakstus.
ViA pasākumu organizatore Elīna Sokolova-Luca laikrakstam “Druva” atklāj: “Šie abi aprīlī rīkotie pasākumi tiek organizēti, jo esam ekoskolu programmas dalībnieki un vēlamies atgūt eko karogu. Augstskolai ir eko padome, ar kuru kopīgi darbojamies studentu izglītošanā par tematiem, kas ir aktuāli ārpus studiju programmām. Rosinot jauniešus padomāt, kas viņus interesē, nonācām pie divām tēmām: vide un veselība; atkritumi.”

Vidzemes Augstskolas vides jeb zaļais virziens rūpējas, lai ViA studenti dzīvotu un darbotos videi draudzīgi: šķirotu atkritumus kopmītnēs, taupītu ūdeni, elektrību, dotos dabā un sakoptu to. Lai sasniegtu noteiktos mērķus, tiek organizēti pārgājieni, filmu vakari, sakopšanas talkas, tiek rīkotas darbnīcas (piemēram, putnu būru meistarklase), kā arī veidoti informatīvie materiāli augstskolai un kopmītnēm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *